Veiksmingos apšvietimo idėjos

lempa Tinkamai įrengtas dirbtinis apšvietimas gali ne tik suteikti jaukumo ir šilumos jūsų namams ar kiemui, bet ir sutaupyti nemažai pinigų. Dirbtinis apšvietimas sueikvoja vidutiniškai 15% viso namų ūkio energijos, tačiau sureguliavus visą apšvietimo sistemą, įmanoma šį skaičių sumažinti dvigubai.
Kaip suderinti aplinkos dizainą ir apšvietimą? Pateikiame kelis patarimus:
1.Atsiminkite, kad svarbu ne šviestuvų skaičius, o jų kokybė, kadangi žmogaus regėjimui nerūpi gražus šviesos kritimo kampas, jam svarbu matyti kokybišką vaizdą.
2.Suderinkite šviestuvų kiekį ir kokybę taip, kad apšvietimas būtų efektyvus ir derėtų prie aplinkos.
3.Įrenkite daugiau naudingų šviestuvų ir sumažinkite “blankiuosius”, kurie nesuteikia didelės naudos.
4.Naudokite automatinę apšvietimo kontrolė, kuri padės taupyti energiją.
5.Išnaudokite dienos apšvietimą, atitraukite užuolaidas ir žaliuzes, išjunkite nereikalingus šviestuvus.
Laikinieji sensoriai aptinka judesius tam tikroje patalpoje. Jie gali būti montuojami namuose arba kieme. Pagrindinis šių prietaisų tikslas – taupyti elektros energiją, nes šviestuvai automatiškai išsijungia tada, kai žmogus palieka jų veikimo zoną. Sensoriai turi būti montuojami tokioje vietoje, kad turėtų galimybę fiksuoti bet kokį žmogaus judesį visame kambaryje. Tokie davikliai yra dviejų rūšių – ultragarsiniai ir infraraudonųjų spindulių. Ultragarsiniai reaguoja į garsą, tuo tarpu infraraudonųjų spindulių – į šilumą ir judesius. Sensoriai namuose geriausiai pasiteisina virtuvėje ir prieškambaryje, nes šiose vietose žmogus praleidžia mažiausiai laiko nedarydamas judesių. Lauke daviklius tikslingiausia būtų naudoti tose vietose, kuriose gali pasirodyti pašaliniai asmenys, pavyzdžiui prie namo, garažo vartų ir lauko durų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *