Naujas sklypas – nauji darbai

Būtent pavasario laikotarpiu yra įsigyjamas itin didelis žemės sklypų plotas. Žmonės yra įpratę, jog šiuo metu yra įprasta atsinaujinti, o kartais net pakeisti gyvenamąją vietą. Tad šį kartą nusprendėme šiek tiek padėti tiems, kurie priėmė sprendimą ir sugalvojo pakeisti gyvenamąją aplinką arba sodo sklypelį. O jei tiksliau, tai kalbėsime apie pagrindinius darbus, kuriuos reikėtų atlikti besikuriant naujoje erdvėje.

Pirmiausia vertėtų atkreipti dėmesį, jog norėdami pajusti visapusišką pasitenkinimą pasikeitimais bei įsigytu turtu, turėtumėte gerai apgalvoti, kokia bus Jūsų žemės sklypelio paskirtis. Ar tai bus erdvė, kur didžiąją dalį užims gyvenamasis namas? Ar tai bus daržo lysvės, kuriose auginsite daržoves bei vaisius ir jais aprūpinsite visą giminę? Tik sudarę bent netolimos ateities planus, galite pradėti lauko aplinkos tvarkymo darbus.

Vienas iš jų būtų įsigyti žemės ploto aptvėrimas tvora. Tai darbas, kuriam vieni išleidžia labai mažą sumą, o kiti – visą krūvą pinigų. Tad atsižvelgdami į turimas santaupas, energiją bei kūrybiškumą galite pradėti rinktis tvorą. Jei nusprendėte, jog Jūs esate ne itin kūrybingas žmogus, galite kreiptis pagalbos į tvorų klojėjus. Tačiau tuomet teks pakloti iš tiesų ne mažą pinigų sumą. Beje, ne ką prasčiau atrodo tvoras, kurias žmonės pasidaro patys. Vienaip ar kitaip, nuo medžiagų pirkimo išsisukti tikriausiai nepavyks, tačiau tokiu būdu parodysite, prie ko linksta širdis: ar prie šalto ir kieto metalo, ar prie jaukaus medžio. Taip pat svarbu tai, jog nusprendę, kokios tvoros norite, ir padarę šiokį tokį planą, pasitartumėte su kaimynais. Juk būsimoji užtvara skirs ne tik Jus nuo jų, bet ir juos, nuo Jūsų. Tad gavus leidimą, ateityje neturėtų kilti nesklandumų ar nemalonumų.

Pasirūpinę užtvara galite pradėti kurti planus, kuo užpildysite įsigytą erdvę. Jei norite, jog erdvė būtų skirta poilsiui, tikrai pravestų pasirūpinti pavėsinės statymu bei žolytės sėjimu. Pavėsinės kaip ir tvoros, gali būti itin įvairios. Tad esame tiesiog įsitikinę, jog pasitelkę fantaziją bei kūrybiškumą pasieksite ne prastą rezultatą. Po to seka žolyno tvarkymas. Patariama išlyginti žemės plotelio paviršių, kuriame planuojate sodinti žolę. Tuomet ją suvoluoti, pasėti pasirinktas sėklas bei šiek tiek palaistyti. Tuomet belieka tik laukti gražaus vaizdo.

Paskutinysis aspektas – daržo paruošimas bei jo užpildymas. Šis darbas labiau aktualus tiems, kurie linkę į daržininkystę. Daugeliui žmonių patinka, kai sode egzistuoja tvarka ir darna. Tad patariame daržui paskirti tam tikrą sodo pusę, kurioje auginsite daržoves bei vaisius. O pusę patariama rinktis atsižvelgiant į norimų augalų poreikius. Jei jie nėra reiklūs, tokie kaip antai morkos ar agurkai, galite sodinti bet kur. Tačiau norėdami gauti gerą braškių ar šilauogių derlių, turėtumėte rinktis pietinę pusę, kurios neužstotų šešėliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *