Naujas vazonėlių apdaras

geliu vazonas

Nuostabioms jūsų kambario gėlėms galima nesunkiai sukurti naujus spalvingus ir dekoratyvius vazonėlius.

Turimus neišvaizdžius molinius vazonus visai paprasta apklijuoti spalvotų keraminių plytelių gabaliukais, duženomis. Sudėliojus nesudėtingą mozaiką iš keraminių plytelių šukių, paprastas molinukas virsta puikiu spalvingu indu ir originalia dovana sau bei draugams. Tikriausiai ir jūsų augaliukai apsidžiaugs „apsigyvenę“ tokiame vazonėlyje.

Paieškokite nuo ankstesnių remonto darbų atlikusių įvairių spalvų ar raštų keraminių plytelių, jas padėkite dekoratyviąja puse žemyn ir, užkloję kokia nors drobine ar kita storesne medžiaga, pastuksenkite plaktuku. Tik, žinoma, su saiku, kad plytelių nesumaltumėte į dulkes.

Labai aštrias plytelių gabaliukų briaunas apšlifuokite švitriniu popieriumi, kad atsitiktinai nesusižalotumėte.

Mozaikai klijuoti tiks įprasti plytelių klijai. Jei norite greitesnio efekto, reikės greičiau džiūstančių klijų, bet tuomet teks sparčiau dirbti, kad klijai nespėtų sukietėti.

Sausus klijus suberkite į nedidelės talpos indą ir, užpylę reikiamu kiekiu vandens, gerai išmaišykite iki vienalytės masės.

Dantyta glaistykle vazonėlio paviršių padenkite vienodu klijų sluoksniu. Pasikliaudami savo meniniu skoniu ir nuojauta, spalvotas plytelių šukeles lengvai paspausdami išdėliokite ant vazonėlio paviršiaus. Siūles tarp šukių pasistenkite daryti kuo siauresnes. Klijų perteklių pašalinkite drėgna skepetaite ar kempinėle.

Siūlėms skirtu glaistu su gumine ar polistirenine glaistykle užtrinkite siūles. Kai siūlių užpildas ims šiek tiek kietėti ir džiūti, jo perteklių nuvalykite sudrėkinta porolonine kempinėle (šlapia siūles galima sugadinti).

Klijuoti šukeles, užpildyti glaistu siūles patartina mūvint gumines pirštines. Rankoms bus ir švariau, ir saugiau.

 valstietis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *