Turbūt nėra tokio tikslaus grafiko, kuriuo besivadovaujantys žmonės būtų visuomet patenkinti gautais rezultatais. Svarbiausias dalykas, į kurį turėtų atsižvelgti atsakingas bei atidus sodininkas, yra aplinkos sąlygos. Tradiciškai Vasaris yra vadinamas žiemos pabaiga, tad temperatūra bei kritulių kiekis po truputį turėtų atslūgti. Tačiau visi puikiai žinome, jog vis plačiau ir plačiau kalbama apie globalinį atšilimą. Šio proceso dėka mūsų nusistovėjusios normos bei tradicijos susijusios su oru yra vis stipriau griaunamos. Prisiminus kad ir 2000-ius metus, galime pastebėti, jog žiemiški orai ir vaizdai (pavyzdžiui minusinė temperatūra, pasidengiantys ledu tvenkiniai, lietų pakeičiantis sniegas) prasidėdavo maždaug gruodžio pradžioje… Pagalvojus apie pastarųjų 2011-ųjų metų orus situacija kiek pablogėjusi. Tuo metu, kai visus turėtų džiuginti šaltojo metų laikotarpio vaizdai, išėję į lauką pajuntame teigiamą temperatūra ir pamatome visur aplink teliuškuojančias balas. Būtent dėl šio veiksnio nebegalime tiksliai pasakyti, kokius darbus reikėtų atlikti ateinantį Vasarį.
Pradėkime nuo to, jog drėgmė skatina puvimą. Atsižvelgdami į šiuo metu siautėjančius orus galime prognozuoti, kad ir kitą mėnesį bus daug lietaus ir drėgmės. Tad sodinimui šis laikotarpis visiškai netinkamas. Kadangi dirva drėgna ir šalta, ji tiesiog skatins pasodintųjų sėklų puvimą ar kokį kitokį gedimą, o ne augalėlių dygimą.
Kalbant apie daugiamečius augalus reikėtų prisiminti dar iš praėjusių metų užsilikusius porus. Dažniausiai šie augalai yra pasirengę ir gana atsparūs užsitęsusiems šalčiams. Tačiau jų gerovę gali sugadinti sniegas. Tad pastebėję, jog vietovėje, kurioje jie yra, žemė nuklota sniego sluoksniu galite porus išrauti ir padėti į vietą, kurioje laikote svogūnus bei pradėti juos naudoti maisto gamyboje. Iškasę porus juos apsaugosite nuo sugedimo.
Žinoma, jei itin norite šviežių daržovių- galite jas pasisodinti. Šį norą galėsite išpildyti, jei turėsite šildomą šiltnamį. Nustatę vidutinę temperatūrą pasieksite reikiamą žemės šilumą bei galėsite sodinti sėkleles. Taip pat sodinti tokius augalus kaip salotos, krapai, petražolės ar kiti lengvai besivystantys ir daug priežiūros nereikalaujantys augalai galite ir nešildomuose šiltnamiuose. Bet šis atvejis tinkamas tik tuomet, jei Vasario mėnuo jau gana šiltas. Žinoma galite į pagalbą pasitelkti ir šalčio nepraleidžiančias plieveles, tačiau gero derliaus tikėtis nereikėtų.
Jei žiema pasitaikys šalta ir parodys savo galią, nereikėtų imtis konkrečių darbų. Galite tiesiog atlikti darbus, kuriems atlikti nebūtinas laukas. Vienas iš pavyzdžių būtų augalų veislių pasirinkimas. Šaltuoju laikotarpiu galite surasti įvairiausios informacijos apie augalus, kurie Jums ir Jūsų sodui atneštų sėkmę artėjančiais metais. Ne tiesiog nuėję į parduotuvę ir nusipirkę bet kurią augalo rūšį, o atsižvelgdami į savo sodo įpatybes ir tinksliai žinodami ko Jums reikia pasieksite daug geresnių rezultatų. Tai įvykdžius laukia kitas nesunkus darbas. Galite maždaug suplanuoti ką kada darysite. Tarkim susidaryti slankiojantį grafiką, kurio laikydamiesi galėtumėte dirbdami pasiekti harmoniją. Tokiu atveju darbas taps ne priverstiniu užsiėmimu, o laisvalaikiu, kurio metu nepatirsite streso.
Straipsnis verstas iš anglų kalbos.