Spalvos- neatsiejama sodo dalis

Ar kada esate susimąstę apie spalvas ir jų vietą mūsų gyvenimuose? Žiemos ryta prabudę išvystame baltutėlį sniegą, rudenį medžių lapai nudažo kraštovaizdį raudonomis, morkinėmis bei rudomis spalvomis, o pavasario nebeįsivaizduojame be rožinių obelų ir kriaušių žiedų. Daugeliui iš mūsų spalvos yra ne tik šalutinis. Jos daro itin didelę įtaką mūsų nuotaikai. Šviesūs bei mieli atspalviai ją pakelia, o tamsūs ir niūrūs- kiek gadina.

Aptarkime, kaip sode susikurti jaukią atmosferą. Šiam tikslui pasiekti pasitelksime visiems gerai pažystamas ir ankščiau jau minėtas spalvas. Pradėkime nuo to, jog neatsiejama sodo dalis yra alpinariumas. Jame sodiname įvairiausias gėleles ir džiaugiamės jų keliamu estetiniu pasigėrėjimu. Išties retai deriname gėlių spalvas. Bent truputį dėmesio skyrę šiam punktui ir atkreipę dėmesį į gėlėlių spalvas, galėsite padaryti savo sklypelį daug patrauklesniu. Ypač nuostabus derinys yra violetinės ir geltonos gėlės. Gelsva spalva bus lyg saulės ir šviesos simbolis, o violetinė asocijuosis su tyrumu. Taip pat ne ką prastesnis derinys yra ryškiai raudonos ir tamsiai mėlynos spalvos. Raudona- aistra, o mėlyna- gilumas, paslaptingumas.

Be abejo, sodą galite puošti ne tik gėlėmis. Dabar aptarsime dekoravimo priemones. Priklausomai nuo to ar Jūsų sklypas mažas, ar didelis reikėtų pasirinkti ir puošimo detales. Pavyzdžiui jei turite didelę erdvę, galite ją suskirstyti į keletą plotelių. Vieną iš jų apsodinti gelsvų atspalvių augalėliais, kitą melsvų, o trečią raudonų. Žinoma, kalbant apie sodo plotelio dekoravimą svarbu ne tik gėlės, bet ir kiti komponentai, kuriais gali būti įvairios kėdės, suoleliai ir panašiai. Jei turite namą, aplink kurį yra didelis žolyno plotas, galite pasirinkti du atspalvius ir jais komponuoti vaizdą. Kad ir derinys- raudonos su geltona spalva. Ryškiai raudonos kėdės, iš kurių sudėtas ratelis, o viduryje geltonas stalelis, ant kurio pastatytas vazonas su raudonomis petunijomis. Vaizdas būtų išties pritrenkiantis ir neeilinis. Kaip bebūtų gaila, parduotuvėse itin mažas spalvotų laukinių baldų pasirinkimas. O jei jų ir randate, tai kaina tiesiog neįkandama. Norėtume pasiūlyti kitą būdą, kuris bus ir pigesnis, ir gausite panašų vaizdą. Tai būtų dekupažas. Šio dažymo priemonių yra itin daug, tad turėsite platų dažų ir atspalvių pasirinkimą.

Viena originaliausių idėjų yra kompostavimo dėžės dekoravimas. Dažniausiai dėžė, kurioje kaupiamos įvairiausios organinės trąšos, yra pagaminta iš medžio. Tad kodėl jos nepadarius sodo akcentu ir nenudažius patinkančia spalva? Atrodys ir daug originaliau, ir tvarkingiau. Šiam dažymui galite rinktis arba būtent dekupažui skirtus daržus arba tiesiog medžio dažymo lakus. Prie pasirinktosios dėžės spalvos galėtumėte priderinti sodo gėles ir taip susikurtumėte itin unikalų savo kiemo dizainą.

Spalvų pagalba susikuriame sau nuotaiką, tad susikurkime ją kuo geresnę ir nuostabesnę. Pasirinkę patinkančias gėlių ar dekoro detalių spalvas galite pradėti planuoti būsimojo sezono dizainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *