Ką verta žinoti apie visiems gerai pažįstamas rožes?

Ar kada domėjotės bažnyčių ar  namų stiliais? Jei taip, tuomet puikiai žinote, jog vienam iš jų yra būdingas langas „rožė“. Jau nuo seno tai yra gotikinio stiliaus simbolis, kurį sudaro nuo šešių iki dvylikos lapelių. Šis vitražinis langas simbolizuojamas su ratu ir cikliškumu.

Kalbant apie raudoną rožę galime pastebėti, jog tai yra ne tik aistros, meilės bei užsidegimo simbolis. Rankoje laikoma raudona rožė yra asocijuojasi su socializmu. Šį motyvą naudoja britų bei airių darbo partijos. Taip pat juo naudojasi ir Prancūzijos, Ispanijos, Portugalijos, Suomių bei Danų socialistų partijos. 1968-ais metais šis ženklelis buvo vienas iš Paryžiuje žygiavusių protestantų plakatų komponentų. Balta rožė taip pat turi istorinę simboliką. Antrojo pasaulinio karo metu ji buvo Vokietijoje prieš smurtą veikusios organizacijos ženklas.

Šios gėlės pasižymi ne tik istorijoje, bet ir tapyboje. Vienas žymiausių prancūzų dailininkų Pjeras Džozepas Redoutis nutapė paveikslų, kuriuose itin smulkiai atskleidžiama rožės žiedo struktūra. Yra nutapytų įvairiausių piešinių bei prirašyta daugybė novelių, kurios buvo rašytos vien minėtųjų gėlių dėka. Rožių motyvas arba viena raudona rožė jau nuo seno yra meno motyvas. Geriausiai atsiskleidžia muzikoje, literatūroje ir dailėje.

Taip pat rožės yra naudojamos ir gaminant kvepalus. Dažniausiai į pagalbą pasitelkiamas rožių aromatingasis aliejus, kuris išgaunamas metchaniškai gręžiant gėlių žiedlapius. Gundantis gėlių aromatas yra mėgiamas tiek jaunų merginų, tiek subrendusių moterų, tiek senyvo amžiaus moterų. Jei norite išsiskirti neįprastais kvepalais, rinkitės būtent šių gėlių kvapą. Neliksite nepastebėtos vyriškosios lyties atstovų. Rožių aliejus yra naudojamas ne tik kvepalams, bet ir įvairioms kitoms kosmetikos priemonėms, tokioms kaip veido ar rankų kremai, muilai, šampūnai.

Rožės yra žydinčių augalų Rosa genties augalai. Yra daugiau nei šimtas rožių rūšių, kurios atsirado laukinėje gamtoje arba buvo išvestos žmonių. Daugelis jų auga šilto arba vidutiniško klimato juostose esančiose šalyse. Joms būdinga išvaizda – spygliuotas krūmas, kuris gali būti itin įvairaus dydžio. Pasitaiko nuo itin mažų (pusės metro) iki itin didelių (penkių metrų) aukščio. Yra didžiulė rožių žiedų spalvų įvairovė: baltos, raudonos, morkinės, gelsvos ir daug kitų. Išvestos net juodos spalvos rožės.

Kaip jau daugeliui žinoma, rožės yra meilės bei aistros simbolis. Tad jos yra puikus pasirinkimas, sprendžiant, kokias gėles dovanoti Valentino ar moters dienos proga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *