Rožės išauginimas iš stiebelio

Roziu sodinimas is bulves

Kaip užsiauginti rožę iš stiebelio?
Tai šiektiek neįprastas rožių sodinimo būdas, tačiau pabandyti verta. Iškaskite duobelę ir į ja įberkite smėlio. Paimkite rožies stiebą ir  nuskinkite šakeles. Stebelį į bulvę įsmeikite taip, kad stiebelio galas būtų bulvės viduryje. Įdėkite į duobę ir užberkite žemėmis. Šiektiek palaistykite. Stebėkite, kaip jūsų rožė pradės augti.

Rožė – erškėčių (Rosa) genties dekoratyvinis augalas. Rožės dažnai laikomos dieviškumo, tobulo grožio, o raudonosios – meilės simboliu. Vakarų pasaulyje rožė laikoma kilmingiausia gėle. Jos atskirai ar puokštėse dovanojamos įvairiomis progomis.

Rožės naudojamos parfumerijoje. Smilkalai, gaunami iš rožių žiedlapių aliejaus, yra saldūs ir tonizuojantys. Rožių smilkalų kvapas veikia tarsi natūralus antidepresantas, atpalaiduojantis nervų sistemą. Rožių aromatas šalina melancholiją ir skatina susikaupti, įsiklausyti į savo kūno ir sielos impulsus.

Kultūrinių rožių žiedai būna įvairių spalvų (išskyrus gryną mėlyną ir juodą), taip pat spalvų mišinių. Yra netgi žaliųjų rožių (Rosa ‘viridis’). Daugelis rūšių skleidžia malonų kvapą.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

  6 comments for “Rožės išauginimas iš stiebelio

 1. Elena
  2013/05/30 at 21:04

  Nelabai tikiu, bet pabandysiu…jei kas gausis, parasysiu, kaip sekes…;))))

 2. danute
  2013/10/03 at 10:17

  Bandžiau šįmet pasiskaičiusi- labai gerai dygo bulvės…..gal rožių stiebai per ploni ar per jauni buvo????

 3. vilma
  2014/01/28 at 07:48

  o kada ta roze isimti is bulves, ar tiesiog palikti, ir kazi kambario salygomis ar tinka toks budas?

 4. reg
  2014/07/24 at 16:26

  bandziau is stiebelio isuagint , tai isdygo bulve , o stiebelis taip ir liko stiebeliu. ka netaip padariau ?

 5. atsako, Sandra
  2014/11/23 at 11:40

  Bulvėse yra daug krakmolo, jis neleidžia rožės auginiui taip greitai „užsigyditi“ uždžiūti, tad bulvė naudojama tik tam, kad rožės daiginimo metu palaikytumete drėgmę. Jei bulvės sudygo, tai prieš ismeigdami rožės auginį į bulvę, atidžiai išpjaukite bulvėje esančias, taip vadinamas „akutes“ jas pabarstykite pelenais, tada bulvė nesužaliuos, ir rožei palaikys drėgmę. Taip pasidauginti rožes, neneigsiu, tiesiog praktiškai neįmanoma, nes daugelis žinome, kad rožės dauginamos akiavimo būdu, bet pabandyti galite – galite dar nusipirkti papildomai paskatintoją augalų išsišaknijimui, ir įberti į bulvėje padarytą skylutę, tada smeigti rožės auginį, apiberti žemėmis ir nepamiršti palaistyti, taip pat ant pasodinto rožės auginio uždėti nupjautą plasmasinį butelį – dugnu į viršų, tai palaikys drėgmę visame augale. Sėkmės.

 6. Dalia
  2015/06/21 at 18:29

  Sveiki,

  gal kas galit patarti ka daryti kai jau taip pasodintos rozes isleido ugliukus ir remiasi i butelio krastus? Kiek ta buteli laikyti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.