Rožės išauginimas iš stiebelio

Roziu sodinimas is bulves

Kaip užsiauginti rožę iš stiebelio?
Tai šiektiek neįprastas rožių sodinimo būdas, tačiau pabandyti verta. Iškaskite duobelę ir į ja įberkite smėlio. Paimkite rožies stiebą ir  nuskinkite šakeles. Stebelį į bulvę įsmeikite taip, kad stiebelio galas būtų bulvės viduryje. Įdėkite į duobę ir užberkite žemėmis. Šiektiek palaistykite. Stebėkite, kaip jūsų rožė pradės augti.

Rožė – erškėčių (Rosa) genties dekoratyvinis augalas. Rožės dažnai laikomos dieviškumo, tobulo grožio, o raudonosios – meilės simboliu. Vakarų pasaulyje rožė laikoma kilmingiausia gėle. Jos atskirai ar puokštėse dovanojamos įvairiomis progomis.

Rožės naudojamos parfumerijoje. Smilkalai, gaunami iš rožių žiedlapių aliejaus, yra saldūs ir tonizuojantys. Rožių smilkalų kvapas veikia tarsi natūralus antidepresantas, atpalaiduojantis nervų sistemą. Rožių aromatas šalina melancholiją ir skatina susikaupti, įsiklausyti į savo kūno ir sielos impulsus.

Kultūrinių rožių žiedai būna įvairių spalvų (išskyrus gryną mėlyną ir juodą), taip pat spalvų mišinių. Yra netgi žaliųjų rožių (Rosa ‘viridis’). Daugelis rūšių skleidžia malonų kvapą.

  7 comments for “Rožės išauginimas iš stiebelio

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *