Rožių ligos – kaip atpažinti?

Parduotuvių lentynose daug priemonių augalų ligoms gydyti, tačiau išsirinkti sau tinkamą sunku. Su rože kaip ir su žmogumi. Tinkamai neidentifikavus ligos galima ją tiesiog numarinti. Kaip atpažinti rožės ligą pagal jos išvaizdą:

– Tikroji miltligė apniko jūsų rožę, jeigu ant lapo viršutinės pusės pasirodo baltos miltuotos apnašos. Dažniausiai ji pastebima jau gegužės mėnesį, bet pagausėja birželio, liepos mėnesiais. Ligos priežastis – pertręšimas azoto trąšomis.

Ant lapų atsiranda tamsiai rusvos ir juodos dėmės. Lapai gelsta, krinta. Rožė silpnai žydi. Raudonjuodį dėmėtumą pastebėsite liepos mėnesį, o jei nesirūpinsite lapų nuskynimu, greitai turėsite rožę visai pliką.

– Jei dėmės ant lapų juodos – juodoji dėmėtligė. Grybas augalą pažeidžia pavasarį, tačiau pirmieji požymiai pasirodo tik liepos – rugpjūčio mėnesiais. Tai pavasario neatidaus genėjimo ir šiltos ir drėgnos vasaros pasekmė. Pavasarį nenugenėjus rožės, palikus negyvus stagarus, drėgną ir šiltą vasarą tikrai susiformuos grybelinė liga.

– Jeigu dėmės geltonos, o apatinėje lapo pusėje yra šviesios apnašos tai netikroji miltligė.

– Pilkasis pelėsis kamuoja, jeigu ant žiedo atsirado rudos, vandeningos dėmės arba pilkos dulkančios apnašos.

– Matote oranžinius gumbelius? Tai ne kas kita kaip rožių rūdys. Jie ant rožių stiebų paprastai matomi jau pavasario pabaigoje. Profilaktika: atidus genėjimas pavasarį, ligotų vietų iškarpymas. Didesnė tikimybė rūdims atsirasti yra drėgnomis ir šaltomis vasaromis.

– Balti taškeliai irgi ne puošmena. Tai rožių šoklys apniko jūsų gėlę.

– Skylėtas lapas, susuktas į vokelį, tai ne kas kita, kaip amaro, didžiausio rožių kenkėjo, darbas.

Visgi svarbiausia yra atidumas jūsų gėlei. Pastebėję pirmuosius ligos požymius, kreipkitės į sodininkus specialistus, kad jums nurodytų tinkamus tokiai ligai vaistus. Greita reakcija ir ligos identifikavimas dažnai lemia jūsų gėlės būseną ir amžių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *