Triukas su baltomis gėlėmis

Spalvos – tai tiesiog neatsiejamas mūsų gyvenimo dalykas. Jas galime išvysti visur: tiek namuose, tiek sode, tiek darbe ar pakeliui į jį. Tad šiandien sugalvojome atskleisti paslaptį, kuri susijusi su baltus žiedus užaugintomis gėlėmis.

Yra tiesiog įprasta ir normalu tiek dovanoti, tiek gauti gėles įvairiausių švenčių progomis. Be jų sunkiai įsivaizduojami gimtadieniai, minėjimai, konkursai ar apdovanojimų ceremonijos. Tad tikrai galima teigti, jog gėlės yra įprastas mūsų gyvenimo objektas. Tačiau ar kada teko susimąstyti apie taip, kaip jos įgauna tokias gražias spalvas?

Dažniausiai nuėję į gėlių saloną išvystate visą margumyną įvairiausių spalvų bei atspalvių gėlių. Yra įprasta manyti, jog jų spalvą lemia vien tik sėklose užkoduoti genai. Tačiau tai ir yra pagrindinė apgaulė. Kuo toliau, tuo labiau į gėlių pardavėjų akiratį atkeliauja ne itin žmonių žinomas triukas. Neįsivaizduojate, kur čia šuo pakastas? Ogi visa paslaptis slepiasi po baltos spalvos žiedus auginančiomis gėlėmis.

Yra daryti įvairiausi tyrimai, kurių dėka pastebėta, jog gėlės, kurios augina spalvotus žiedus yra kiek brangesnės nei tos, kurios augina baltuosius. Panašiai yra ir su gėlių pardavimu. Pigiau ir lengviau rasti baltos spalvos gėlių šaltinį, nei ryškių bei sodrių spalvų. Tad šiuo aspektu naudojasi ir šių dienų gėlių pardavėjai. Jie nusiperka baltas gėles ir nudažo įvairiausiomis spalvomis. Pirkėjui didelio skirtumo nėra ar gėlė užaugino spalvingą žiedą, ar jis yra nudažytas, nes kaina nuo to nesiskiria. Tačiau pardavėjai taip pasidaro šiokį tokį pelną. Tad mes siūlome juos šiek tiek pergudrauti ir gėlių žiedus nusidažyti patiems.

Tai labai įdomus, paprastas bei nesudėtingas darbas, kuriam prireiks tik vieno pagrindinio elemento. Spėkite, kas tai galėtų būti? Atsakymas labai paprastas – tai rašalas, kurio šiomis dienomis parduotuvėje rasime įvairiausių spalvų: tiek juodo, tiek geltono, tiek mėlyno, tiek raudono. Tad jo įsigiję galime žaisti su baltus žiedus užauginusiomis gėlėmis bei juo. Pats darbas labai paprastas. Tereikia į vazą įpilti vandens ir jį sumaišyti su rašalu, o tuomet į gautą mišinį (tirpalą) įmerkti nuskintą arba įsigytą gėlę. Praėjus šiokiam tokiam laiko tarpui gėlės žiedas nusidažys spalva. Yra pastebėta, jog geresnis rezultatas pasiekiamas tuomet, kai padarytas tirpalas būna ryškus. Tačiau tai žinoma priklauso nuo to, kokio žiedo spalvos intensyvumo norite.

Vienaip ar kitaip, tai ne tik paprasčiausias gėlių dažymas. Ši veikla gali būti vadinama ir edukacine. Nesuprantate, kaip tai susiję? Yra žinoma, jog augalai turi rėtinius ir vandens indais, kuriais įvairiausi skysčiai nuolat cirkuliuoja. Tad šio bandymo pagalba galite praktiškai parodyti, jog augalas naudoja jam įpiltą vandenį. Geriausi rezultatai pasiekiami dažant baltas chrizantemas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *