Formuojant gėlių kompozicijas sode, reikia laikytis tam tikrų spalvų derinių taisyklių. Egzistuoja pagrindinės spalvos (raudona, geltona ir mėlyna) ir papildomos spalvos (oranžinė, žalia ir violetinė). Pagal įspūdį, kurį žiūrovui sukelia spalvos, jos yra skirstomos į šiltas ir šaltas. Šiltos, aktyvios spalvos (raudona, oranžinė, geltona) – ryškios, krintančios į akis, matomos iš tolo. Žalia, mėlyna, violetinė – tai pasyvios, šaltos, iš tolo susiliejančios spalvos, į kurias geriau žiūrėti iš arti.
Įvairių spalvų deriniai gali būti kontrastiniai ir nekontrastiniai, harmoningi ir neharmoningi. Pastarieji deriniai nepageidaujami gėlių kompozicijose. Pagal harmonijos įstatymus, jeigu spalvos intensyvumas išauga nuo gėlyno krašto iki centro, gėlių klomba atrodo spalvingesnė, negu priešingu atveju, kai spalvos intensyvumas išauga nuo centro iki gėlyno krašto. Pavyzdžiui, kur kas dekoratyviau atrodo gėlių klomba, kurioje pirmiausia iš krašto išdėstytos šviesiai rožinės gėlės, po to rožinės, šviesiai raudonos ir, galiausiai, ryškiai raudonos pačiame gėlyno centre.
Balta, pilka ir juoda – neutralios spalvos. Jos plačiai taikomos apželdinant sodą. Gerai matomi iš tolo ir puošnūs yra balti, sidabriniai ir kiti šviesūs spalvų tonai. Jie paprastai naudojami sušvelninti atšiaurių spalvų derinius.
Balta spalva išlygina ir suminkština kitų spalvų kontrastingumą. Ši spalva harmoningai dera su visais kitais spalvų deriniais. Juoda spalva sustiprina ir pabrėžia spalvos ryškumą. Iš tiesų juodos spalvos gėlės žiedų nėra, ir daugeliu atvejų juodais vadinami tamsiai raudonos arba tamsiai violetinės spalvos gėlių žiedai.
1 comment for “Gėlių kompozicijų harmonija”