Kambarinių gėlių laistymas

Gėlių laistymasPer sausai laikoma gėlė blogai auga, o per gausiai laistoma – dažniausiai nunyksta.
Gėles reikia laistyti tada, kai žemė, kurioje jos auga, yra sausa. Žinoma, negalima laukti, kol žemė visiškai išdžiūva ir gėlė pradeda vysti. Ypač išsekina gėlę pakartotinis suvytimas.
Kada reikia lieti, sprendžiama iš šių požymių: sausa žemė būna pilka ir palietus nekimba prie pirštų, barškinant pirštais į vazoną, garsas būna skambus, vazonas – lengvas. Laistant reikia atsižvelgti, iš kokių vietų augalas yra kilęs ir kiek jam reikia drėgmės, be to, kokio didumo vazonas. Gėlės mažuose vazonuose laistomos dažniau, dideliuose – rečiau.
Vasarą, augimo metu, visos gėlės laistomos dažniau, negu žiemą, poilsio metu. Kaktusus užtenka per savaitę palieti 1—2 kartus, tuo tarpu žydinčias (hortenzijas, raktažoles, kalijas) reikia laistyti dažnai ir gausiai. Iš viso gėles geriau laistyti ne per dažnai, bet gausiai, kad žemė vazonuose būtų visa vienodai sudrėkusi ir šiek tiek vandens išbėgtų į padėklus.
Žiemą kambariuose su centriniu šildymu oras būna sausas, ir gėlės nuo to labai kenčia. Todėl būtinai reikia drėkinti orą aplink gėles. Tam tikslui tarp vazonų statomos lėkštės su vandeniu arba su drėgnomis samanomis. Be to, gėles, kilusias iš atogrąžų miškų (filodendrus, figmedžius), reikia kasdien apipurkšti drungnu lietaus vandeniu, (žinoma, jei kambaryje yra 18-20°C temperatūra. Šiam reikalui tinka pulverizatorius arba. rankinis švirkštas.
Purkštimo nepakenčia gėlės su minkštais lapais (gloksinija, pelargonija).
Gėles reikia „maudyti”. Kai ant lapų susirenka sluoksnis dulkių, gėlės ne tik kad negražiai atrodo, bet ir negali gerai augti. Tam tikslui paruošiamas 2-3% žaliojo muilo tirpalas, minkšta kempinė, skudurėlis arba baigiamas naudoti dantų šepetėlis. Gėlė pastatoma į tuščią didelį dubenį ir mirkant muilo tirpale kempinę ar skudurėlį, plaunama. Plauti reikia kiekvieną lapelį iš viršaus ir iš apačios, taip pat stiebą ir šakutes. Kad muilo tirpalas nebėgtų ant žemės, kurioje gėlė auga, patariama ant vazono viršaus uždėti iš storo popieriaus iškirptą gaubtą.
Nuplauta gėlė dar apipurkščiama švariu vandeniu.

© Sodininkyste.lt

  1 comment for “Kambarinių gėlių laistymas

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *