Kambarinių gėlių persodinimas

Gėlių persodinimasKambarines gėles geriausia persodinti pavasarį, kovo – balandžio mėnesiais, kada jos pradeda augti.
Prieš persodinimą reikia paruošti kiekvienai gėlei tinkamus žemių mišinius, kurie persijojami pro sietelį, ir parinkti vazonus. Negalima sodinti gėlių į labai didelius vazonus. Reikia, kad naujojo vazono skersmuo būtų 2-3 cm didesnis už senojo. Tinkamiausi gėlėms vazonai yra neglazūruoti moliniai ir nedažyti mediniai. Visai netinka įvairūs metaliniai ir fajansiniai indai.
Prieš sodinimą senus vazonus reikia gerai iššveisti šepečiu ir išplauti karštu vandeniu su skalbiamąja soda arba pelenais. Nauji vazonai keletą valandų pamirkomi vandenyje. Vazono dugne esanti skylutė pridengiama šukele, iškila puse į viršų, paskiau pilamas 1-5 cm sluoksnis žvyro (atsižvelgiant į vazono dydį) ir užberiama truputis paruošto žemių mišinio.
Gėlė išimama iš vazono, ir medine mentele atsargiai nuvaloma senoji žemė. Aštriu peiliu apipjaustomos apipuvusios negyvos šaknys, ir gėlė statoma į naująjį vazoną taip, kad stiebas būtų pačiame vazono centre, o šaknies kaklelis-paviršiuje. Į vazono kraštus pilamas žemių mišinys, kuris prispaudžiamas medine mentele, kad neliktų tuštumų.
Persodinta gėlė gerai palaistomą ir statoma kelioms dienoms į ūksmę. Persodintų kaktusų priežiūra. Persodinti kaktusai, ypač turintys mėsingą, stambią antžeminę dalį, dažniausiai naujoje purioje žemėje silpnai laikosi – virsta iš vazono. Jiems reikia pastatyti medines atramėles.

© Sodininkyste.lt

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

  3 comments for “Kambarinių gėlių persodinimas

 1. Vaiva
  2010/10/15 at 17:51

  O visoms gėlėms geriausias persodinimas pavasarį? Maniškė jau labai susmulkėjusi, tai nežinau ar sulauks jo… :/

 2. N
  2011/03/15 at 10:24

  Esu maciusi, spėju, kad dekoratyvinė marihuana…

 3. atsako, Sandra
  2014/11/22 at 17:14

  Persodinti kambarines gėles nebūtina pavasarį, tai nėra kažkokia taisyklė, svarbiausia, kad gėlė nežydėtų, ir po persodinimo gausiai palaistoma ir pastatoma šiltesėse patalpose, tai paskatins augalo išsišaknijimą, dabar yra pirkti ir priedų prie žemės mišinių, kurie skątina augalų geresnį išsišaknijimą – po persodinimo. Persodinus augalus, 3-4 savaites negalima jokiu būdu tręšti, galite nudeginti, šiuo metu, jautrias šaknis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.