Kambarinių gėlių persodinimas

Gėlių persodinimasKambarines gėles geriausia persodinti pavasarį, kovo – balandžio mėnesiais, kada jos pradeda augti.
Prieš persodinimą reikia paruošti kiekvienai gėlei tinkamus žemių mišinius, kurie persijojami pro sietelį, ir parinkti vazonus. Negalima sodinti gėlių į labai didelius vazonus. Reikia, kad naujojo vazono skersmuo būtų 2-3 cm didesnis už senojo. Tinkamiausi gėlėms vazonai yra neglazūruoti moliniai ir nedažyti mediniai. Visai netinka įvairūs metaliniai ir fajansiniai indai.
Prieš sodinimą senus vazonus reikia gerai iššveisti šepečiu ir išplauti karštu vandeniu su skalbiamąja soda arba pelenais. Nauji vazonai keletą valandų pamirkomi vandenyje. Vazono dugne esanti skylutė pridengiama šukele, iškila puse į viršų, paskiau pilamas 1-5 cm sluoksnis žvyro (atsižvelgiant į vazono dydį) ir užberiama truputis paruošto žemių mišinio.
Gėlė išimama iš vazono, ir medine mentele atsargiai nuvaloma senoji žemė. Aštriu peiliu apipjaustomos apipuvusios negyvos šaknys, ir gėlė statoma į naująjį vazoną taip, kad stiebas būtų pačiame vazono centre, o šaknies kaklelis-paviršiuje. Į vazono kraštus pilamas žemių mišinys, kuris prispaudžiamas medine mentele, kad neliktų tuštumų.
Persodinta gėlė gerai palaistomą ir statoma kelioms dienoms į ūksmę. Persodintų kaktusų priežiūra. Persodinti kaktusai, ypač turintys mėsingą, stambią antžeminę dalį, dažniausiai naujoje purioje žemėje silpnai laikosi – virsta iš vazono. Jiems reikia pastatyti medines atramėles.

© Sodininkyste.lt

  3 comments for “Kambarinių gėlių persodinimas

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *