Kaip galima be chemijos pramonės įsikišimo atsikratyti kenkėjų?

Tiek pradedančiojo, tiek jau patyrusio sodininko viena rimčiausių problemų yra puolančios ligos bei kenkėjai. Be abejonės, atrodo, jog vienas lengviausių ir nesudėtingiausių būdų, kuris gali išspręsti šią problemą yra chemijos pramonė, kuri dabar siūlo itin įvairų augalų vaistų spektrą. Tačiau yra pastebėta, jog būtent šie preparatai išgydo ligas, tačiau susilpnina augalo atsparumą. Kaip palyginimą galime pateikti žmogaus organizmą, kuris nusilpsta po antibiotinių vaistų vartojimo. Panašiai yra ir su žaliaisiais augalais. Tad šiandien nusprendėme pasidalyti savo patirtimi ir pasiūlyti tris būdus, kurie gali padėti atsikratyti tam tikrų ligų ar kenkėjų.

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį, jog augalams reikalinga pastovi priežiūra, o ne tik jiems smarkiai įsiligojus. Vienaip ar kitaip, dabar kalbėsime apie kenkėjus. Dažniausiai jie tūno pasislėpę apatinėje augalų lapų pusėje ir juos graužia arba siurbia sultis, kurios yra prisotintos naudingų tiek augalui, tiek kenkėjui reikalingų maisto medžiagų. Tad vienas iš pasiūlymų būtų tiesiog nuskinti tuos lapelius, ant kurių pastebėjote besiveisiančius kenkėjus. Žinoma ir taip turbūt supratote, jog šis metodas tinka tik kenkėjams pradedant plisti, nes jei jį naudosite tuomet, kai jų yra ant viso augalo, tiesiog nuskinsite visus lapus. O tai tikrai ne į gerą. Taip pat, yra jau nuo seno visiems gerai žinomas bei patikimas būdas – vabalų nurinkimas. Kaip pavyzdį galime pateikti kolorado vabalų nurinkimas nuo bulvių krūmelių lapų. Tačiau šis būdas netinka tiems vabaliukams, kurie yra itin maži, nes tokiu atveju juos nurinkti bus itin sunku arba to padaryti išvis neišeis.

Taip pat, yra žinoma, jog yra ir kita problema – virusinės bei bakterinės ligos. O ar žinote, kas yra tikrasis jų kaltininkas? Ogi Jūsų sklypo žemė, kurioje auga pasirinktasis augalas. Tad jau nuo pat sodinimo pradžios reikia pasirūpinti jos sudėtimi bei derlingumu. Yra du paplitę žemės praturtinimo būdai. Tai yra juodžemio bei humusinio sluoksnio didinimas arba maišymas su minėtomis materijomis. Tokiu ne tik pagerinsite žemės sudėtį, bet ir padidinsite jos derlingumą, o tokiu būdu augalai gaus didesnį jos pliūpsnį. Tad vienu šūviu nušausite du zuikius.

Ir galiausiai kalbėsime apie ligas, kurios yra iššauktos augalui nepalankaus žemės pH dėka. Dažniausiai su šia problema susiduria nepatyrę sodininkai arba tie, kurie ne itin kreipia dėmesį į augalui reikalingas sąlygas. Kaip pavyzdį galime pateikti šilauogių krūmus, kurios mėgsta šiek tiek rūgštingesnę, nei 7pH žemę. O rozmarinas priešingai, propoguoja švelnesnę dirvą. Tad vienas iš metodų yra pelenų naudojimas, kurių dėka galima nurūgštinti dirvožemį.

Tad siūlome pamąstyti kiek praktiškiau ir neleisti pinigų pinigų įvairiausių preparatų pirkimui. O tiesiog siūlome daugiau dėmesio skirti nuolatinei augalų priežiūrai. Žinoma, minėtieji būdai negarantuoja, jog pagydysite jau stipriai sergantį augimą, tačiau jei metodus bandysite tik pastebėję ligas ar kenkėjus, išlieka daug šansų, jog Jums pasiseks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *