Terasų apželdinimas

teras

Terasa – tai pakelta nuo žemės, atvira aikštelė su tvirta danga. Dažnai virš jos statomas stogelis, o šonai apjuosiami lentelėmis. Terasos grindys gali būti medinės arba iš kitų medžiagų. Ji kaip ir veranda sujungia namo ir lauko zoną. Pagrindinė jos funkcija – suteikti jaukumo, o vasarą leidžia mėgautis oro gaiva. Be to, ji gali būti naudojama ir smulkiems darbams atlikti, pvz., gėlėms persodinti ar pan.

Patogiausia terasą statyti šalia virtuvės. Tai labai universalu, juk vasarą norisi pietauti ir tuo pačiu mėgautis gamta. Geriausią ją statyti atsuktą į sodo pusę.

Prie daugelio namų dabar labai madinga įrengti medines terasas. Jeigu mes jas dar papuošime gražiomis medinėmis tvorelėmis su arkomis ir apsodinsime įvairiais augalais – turėsime tarsi mažus botanikos sodus, kur vakare gerdami arbatą, gėrėsimės gėlių aromatų ir nuostabiais saulėlydžiais.

Terasų augalai. Terasos akcentui parinkime ryškiai žydinčius vijoklinius augalus. Fone sodinkime vynmedžius, vinvyčius, kartuokles ar smaugikus, o pirmajame plane – vijoklines rožes, sausmedžius, stambiažiedes ląstūnes ar kinines visterijas.
Sodinkime taip, kad vyrautų geltoni, rausvi ir raudoni violetiniai atspalviai.

Terasų gėlės ir krūmai. Lysvėje tarp vijoklinių rožių ypač gražiai atrodo Davido budlėjos, švelniosios rasakilos, vienadienės, veronikos, japoninės lanksvos geltonais lapais, besidriekiančios rožės rausvais žiedais, kelios piramidinės eglutės ar kadagiai.
Terasoje vasarą galima laikyti ir kambarines gėles arba prie jos sodinti vasarines.

Šaltiniai:

sodininkyste.lt

statybuportalas.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *