Šuns voljero apželdinimas

Kartais ne itin patrauklų šuns voljerą būna sunku priderinti prie kitų sodybos elementų. Vis dėlto tai padryti įmanoma. Siūlome jums keletą idėjų. Tačiau pirmiausia apgalvokite ir kai kuriuos praktinius dalykus. Pavyzdžiui, gerai būtų, kad šuo matytų šeimininkų namus – jausis saugesnis. Tad paslėpti voljerą už ūkinio pastato – ne pati geriausia mintis. Geriau prie jo pasodinkite ar pastatykite su vazonėliais keletą augalų, derančių prie bendro sodybos vaizdo ir nekenksmingų Jūsų augintiniui.

Jei norite sodinti augmeniją, ją rinkitės atsargiai. Nesodinkite nuodingų augalų, kurių šakos gali nusvrti ir šuo jas pasieks bei bežaizdamas sumanys pakrimsti.

Jei Jūsų augintinis nėra „graužikas“, pasodinkite smulkiažiedę raganę. Pavyzdžiui, rausvastiebę (Clematis gourana). Augalas greitai auga. Aukštis – net iki 10 m. Žiedai smulkūs, balti, žydi rugpjūčio rugsėjo mėn. Atspari šalčiui, ligoms. Galite voljerą apželdinti ir kita, rugpjūčio pabaigoje ir spalio pradžioje žydinčia liana – žvilgančia ragane ( C. Ligusticifolia). Jos žiedai balti, smulkūs. Augalas greitai auga, tačiau kartais apšąla. Iki pat spalio smulkiais baltais žiedais žydi ir gelsvoji ragnė (C. Vitalba).

Kitas variantas: visuose voljero kampuose pasodinkite po vinvytinį (Parthenocissus) ar vytenį (Ampelosis). Leiskite jiems užsiropšti tik ant voljero viršaus, kad sudarytų puošnų ir kartu teikiantį pavėsį „stogelį“.

Aukšta gyvatvorė vakarinėje voljero pusėje arba kopetėlės, tvorelė su vijokliais, pastatyta kokio pusmetrio atstumu, pridengs šunį nuo vakarinės saulės.

Voljero tinklą nudažykite juodai, tuomet jis geriau susilies su aplinka. Labiausiai matomas vietas papuoškite pinučiais iš šakelių. Tik žiūrėkite, kad nestyrotų aštrūs galai, į kuriuos šuo lakstydamas gali susižeisti. Gražią, paprastą ir pigią priedangą padarysite ir iš nugenėtų medžio šakų, jas supynę taip, kaip Jums atrodo gražu.

Ar esate pastebėję, kad šunys išmina savo takelį? Jeitai pamatėte, galite nutiesti gražų taką nuo voljero iki namų. Tačiau pirmiausiai įsitikinkite, kadsuns voljeras tai tikrai yra tas, kuriuo šuo beveik visada atbėga. Paprastai toks takas būna pats tiesiausias.

Kaip sutvarkyti ir apželdinti voljerą

Voljerą papuoškite augalais, nepamiršdami saugumo ir kai kurių kitų praktinių aspektų.

  1. Aplink voljerą palikite bent 30 cm. žvyro juostą – nuplovus grindis vandeniu, šis greičiau susigers.
  2. Augalus sodinkite kiek toliau nuo voljero, kad nuobuodžiaujantis šuo nesugalvotų apkramtyti lapų.
  3. Palei vakarinę voljero „sieną“ pasodinkite juostą didelių žolių: 1,4-1,8 m aukščio aštriažiedį lendrūną (Calamagrotis acutiflora) ar kininį miskantą (Miscanthus sinensis), siekiantį nuo 1 iki 2,7 m. Jie abu gerai auga saulėtose vietose, lendrūnas neblogai jaučiasi ir pusau ūksmėje. Augalai išlieka puošnūs visą sezoną. Pasodinus juos voljero vakarinėje, ant šuns vakare kris šešėlis.
  4. Įsitikinkite, kad į namą atsuktoje vietoje voljero pusėje augantys augalai nėra per aukšti ir šuo gerai Jus mato.
  5. Prieiti prie voljero turi būti patogu.
  6. Pasodinkite maloniai kvepiančių augalų. Pavyzdžiui, 0,3-1 m aukščio notrelinių šeimos atstovė pipirmetė (Mentha piperita), pasodinta voljero priekyje, prisilietus šuniui ar Jums skleis malonų kvapą. Šio augalo formos įvairios, todėl ir lapaibei stiebai esti violetinio atspalvio, tamsiai žali (juodosios pipirmėtės) arba šviesiai žali ir giliau karpyti (baltosios). Jei nenorite pipirmėtės sodinti į dirvą galite pastatyti tiesiog su vazonėliu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *