Namų vidaus gėlių privalumai ir priežiūra

Namų augalai, kitaip dar vadinami vidaus augalais, yra dažnas akcentas tiek namuose, tiek darbovietėje. Patalpai jie suteikia šilumos bei jaukumo. Rūpindamiesi namuose auginamais augalėliais lyg sutrumpinsite žiemos periodą arba tai gali tapti lyg hobis, kuriuo domitės ir užsiimate ištisus metus. Be to, jų auginimas nepasižymi itin dideliu sudėtingumu. Vienas iš variantų yra pasirinktą gėlių rūšį šaltuoju laikotarpiu auginti namų viduje, o temperatūrai pakilus į teigiamąją pusę tiesiog išnešti juos laukan. Tokiu būdu vasarą turėsite daugiau erdvės, o žiemą augalėliai, kurie bus viduje, sukurs mielesnę atmosferą.

Yra ypač daug namų viduje auginamų gėlių teigiamų savybių. Viena iš pagrindinių- vykdoma fotosintezė. Visi puikiai žinome, jog norint, kad mūsų smegenys mąstytų ir greit veiktų, yra reikalingas deguonis. Tad kambarinės gėlės gali padėti tai padaryti. Žaliuosiuose lapuose yra chloroplastų, kurie vykdo fotosintezę. Šios cheminės – biologinės reakcijos metu yra naudojamas anglies dioksidas, o išskiriamas deguonis. Remiantis minėtąja savybe galime teigti, jog kambarių interjero detale pasirinkti augalėlius būtų išties puiki mintis. Žinoma, gėlės fotosintezę vykdo ir naktį. Tuo laikotarpiu jos šiek tiek naudoja deguonį, tačiau gaunamas naudingo komponento kiekis yra žymiai mažesnis už patiriamus nuostolius.g

Jau minėjome, jog augalai yra puiki dekoro ar interjero detalė. Tačiau vertėtų pastebėti ir dar vieną jų pliusą. Tai būtų keliamas estetinis pasigerėjimas, prieraišumas bei atsipalaidavimas. Tikriausiai sutiksite, jog momentas, kuomet ilgai lauktas ir brandintas žiedas parodo tikrąjį savo „veidą“, išties užburia. Rūpinimasis ir augalėlių priežiūra gali tapti lyg atpalaiduojančia Jūsų dienos dalimi, kuomet būnate tik su savimi. Valydami lapelius ar laistydami galite užsisvajoti ir viską apmąstyti, tad augalų auginimas yra išties geras užsiėmimas įtampą patiriantiems žmonėms.

Žmonės kaip namų gėles augina tiek laukui, tiek namų vidui pritaikytus augalus. Jie daug nesiskiria, pagrindinis dalykas tas, jog lauko augalams dažniausiai yra reikalingas didesnis žemės plotas bei apšvietimo kiekis. Tad nusprendę, jog norite tam tikrą krūmelį ar gėlelę auginti namuose, būtinai apmąstykite, kokios sąlygos jiems reikalingos ir ar sugebėsite jas suteikti.

Pagrindiniai darbai, kuriuos turite pastoviai vykdyti, norėdami, jog vidaus gėlės gerai augtų ir teiktų džiaugsmą, yra jų laistymas, lapelių valymas, vandens purškimas, tręšimas ir kas kart papildomas žemės kiekis. Geriausių rezultatų pasieksite, jei numatysite dienas, kuriomis atliksite tam tikrus darbus. Pavyzdžiui pirmadienį ir ketvirtadienį dešimt minučių paskirsite augalų laistymui, vieną dieną į mėnesį ar du- jų tręšimui ir šeštadienį dulkių valymui. Tai padės tiek augalų gyvenimo kokybei, tiek Jūsų vidinei harmonijai palaikyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *