Sodininkystės privalumai

Ar kada sustojote ir pamąstėte, kokiame pasaulyje ir kaip gyvename? Šių laikų kasdienybei būdingas skubėjimas, stresas, pastangos kažką padaryti geriau, nei tai padaro kiti… Tačiau ypač mažai dėmesio skiriame pačiam žmogui, jo sveikatai bei stabilumo palaikymui. Manau, jog daugėlis sutiks, jog tradicinė laimės formulė yra darbas + šeima + pinigai. Žinoma, nesakome, jog taip mąsto visi, tačiau daugėlis iš mūsų. Tad kažin ką atsakytų žmogus paklaustas, ko reikia norint turėti šiuos visus komponentus? Tikriausiai apklaustieji teigtų, jog svarbią vietą gyvenime turi užimti balansas ir vidinė darna, kuri pasiekiama subalansavus laisvalaikio užsiėmimus ir darbą.

Dabar pabandysime atskleisti vieno iš ypač teigiamo laisvalaikio praleidimo būdo, sodininkystės, privalumus. Pasaulis vis tobulėja ir tobulėja, tad už kelierių ar keliolikos metų tik gulėsime lovoje ir valdysime aplink besisukančius robotus. Tik pagalvokite, kokią įtaką toks gyvenimo būdas gali padaryti jūsų sveikatai ir fiziniam pasirengimui… Žinoma, galima pasiteisinti, jog tada judėti beveik nereikės, bet visi norime atrodyti patraukliai. O šiam tikslui pasiekti, turime ir judėti. Tad kodėl gi nepajudėjus sode? Tradiciškai sodininkystė yra laikoma moterų darbu, tačiau pamąstykime plačiau. Juk tai ne vien gėlių sodinimas… Kad ir medžių genėjimas (pjaunant šakas rankiniu pjūklu sustiprinsite rankų raumenis), žolės pjovimas (reikia daug vaikščioti, tad ugdysite savo ištvermę, galite ritmingai kvėpuoti) ar net ravėjimas (po ilgo tupėjimo tikrai pajusite skausmą kojose, bet tai ne liga, o tiesiog raumenys dirbdami išskyrė pieno rūgštis, kurios kelia skausmą). Yra begalės darbų, kuriuos dirbdami ne tik sustiprinsite raumenis, bet ir pralavinsite savo lankstumą ar taiklumą. Tą patį piktžolių retinimą galite paversti išdaiga. Pavyzdžiui kibirą pasistatyti kiek tolėliau ir išrautas žoleles stengtis pataikyti į taikinį. Nors ir keletas praskris pro šoną, turėsite galimybę pasijusti vis tobulėjančiu ir taiklumo rezultatais gerėjančiu žmogumi. O kur jau kalba apie tai, kad pasirinkę sodininkystę daugiau laiko praleisite ir pačiame sode ir gryname ore, tad pagerinsite savo plaučių veiklą ir sumažinsite galimybę sirgti šio organo ligomis.

Taip pat turėtumėte pastebėti, jog prekybos centruose ir turgavietse dažniausiai parduodamos importinės prekės, o jei jos lietuviškos, tuomet kaina yra neįkandama. Šiai problemai išspręsti gali padėti mūsų jau minėtoji sodininkystė. Neverta pirkti nitratais prisotintų braškių, pesticidais apipurkštų agurkų ar genetiškai modifikuotų produktų. Kodėl gi patiems neišsiauginti sveikų ir prisotintų vitaminais daržovių, vaisių bei uogų? Tiek kaina bus mažesnė, tiek vitaminų kiekis bus didesnis. Tereikia nueiti į artimiausią sodo prekių parduotuvę ir nusipirkti sėklų, o toliau procesas turėtų vykti savaime. Na žinome, reikės šiek tiek pastangų, tačiau jos tikrai atsipirks. Ir net su kaupu… Jei nesate patyręs sodininkas ir pergyvenate, kad Jūsų pirmasis derlius gali būti nevykęs, vykite šias mintis šalin. Ant daugėlio sėklų pakuočių yra parašytos tiek sodinimo, tiek auginimo sąlygos, kurios yra palankios konkrečiai veislei. Tad tai tikrai neturėtų būti vienas iš rodiklių, mąstant apie šį sveiko gyvenimo būdo siekimą.

Ar tikrai verta valgyti nesveiką maistą ir dėl savo išvaizdos kaltinti būtent jį? Tereikia šiek tiek valios ir sodininkystė padės Jums pakeisti požiūrį į gyvenimą ir pripildys jį kiek daugiau spalvų.

Straipsnis verstas iš anglų kalbos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *