Melotrija – tai agurkas, kuris išsiskiria itin mažu dydžiu

Laikas bėga, pavasaros po truputį įsibėgėja, žemės paviršiuje pasirodo pirmieji šių metų žolės daigeliai. O kas dedasi tikro sodininko galvoje? Tikriausiai Jūs kaip ir daugelis žemę ir gamtą mėgstančių žmonių nesišalinate laisvalaikio savame žemės sklypelyje. Tad problema, kuri iškyla tikrai ne vienam, yra tinkamas augalų pasirinkimas. Jei Jums įgriso įprasti vaisiai bei daržovės, galime pasiūlyti vieną, prieš keletą metų išrastą, agurkų rūšį. Tai Melotrija. Šios veislės augalas yra atrastas jau porą metų atgal, tačiau mūsų šalį pasiekia tik šiomis dienomis. Nusprendę, jog norite atnaujinti savo daržą – pasirinkti šią daržovę tikrai galite.
Kaip ir besusipažįstant su visais augalais, taip ir su šiuo, turėtumėte žinoti pagrindiniu faktus arba jo bruožus. Pradėkime nuo to, kuo jis išsiskiria iš kitų giminaičių.  Pirmiausia – neįprasta agurkėlių spalva. Galbūt ne spalva, o pats jo raštas, kuris yra ne vien žalias, o dažniausiai margas (žalios spalvos atspalvių). Tad atrodo kiek įdomiau, nei įprasti agurkai. Antra – užaugintos daržovės dydis. Priklausomai nuo agurkų veislės jie būna labai įvairių ilgių: trumpieji užauga maždaug iki dešimties ar penkiolikos centimetrų ilgio, o ilgieji siekia net trisdešimt ar keturiasdešimt centimetrų (priklausomai nuo aplinkos sąlygų). Tačiau vargu ar kada susidūrėte su dviejų ar trijų centimetrų ilgio agurkėliais. Ar bent galite įsivaizduoti, kaip jis turėtų atrodyti Jūsų delne? Tai maždaug nykščio galiuko dydžio agurkas. Paveikslėliai padės lengviau įsivaizduoti realų derliaus rezultatą.
Augalas kaip ir daugelis agurkų mėgsta šviesą, erdvę ir drėgmę. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad augalas turėtų kur plėstis. Tai vienas iš svarbiausių aspektų. Jis nė kiek nesiskiria nuo savo gentainių, nes pasižymi vijokliškumu, tad ne pro šalį bus jei parūpinsite vietų, ant kurių jo šakos galėtų vyniotis. Tam puikiai tinka pririštos virvės ar įsmeigti pagaliai. Taip pat vienas iš variantų yra tvorelė, ant kurios gali kabintis užaugę ūsai. Jei pasirūpinsite, kad augantys agurkėliai kabėtų ore, o ne tūnotų ant žemės pasieksite ne tik estetiškumą, bet ir sumažinsite ligų tikimybę. Gulėdami ant žemės vaisiai gali pradėti pūti, nes agurko stiebams reikalinga drėgmė itin skatina puvimą.
Vienaip ar kitaip išskirtinumas šių dienų visuomenėje yra itin svarbus, tad siūlome į pagalbą pasitelkus Melortijos rūšies agurkėlius nustebinti tiek namiškius, tiek aplankiusius svečius. Nesugalvojate ar nesuprantate, kaip tai susiję? Viskas labai paprasta. Žmonės, išvydę Jūsų užaugintus mažuosius agurkėlius apstulbs, jog tai yra įmanoma. O kaip patiekti turbūt sugalvosite nesunkiai, nes jų naudojimas yra toks pat, kaip ir įprastų agurkų. Galite gaminti salotas, koncervuoti ar pagardinti daržovių troškinius. Sėklų turėtumėte nesunkiai rasti daugelyje sodo prekių parduotuvių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *