Visi puikiai žinome, jog norėdami pasiekti sodo derliaus epogėjų turėtume kiek daugiau dėmesio skirti ne tik augalų priežiūrai, bet ir jų pasirinkimui. Jau įprasta, jog savo daržuose kasmet sodiname pomidorus, agurkus, morkas bei svogūnus. Tačiau kuo toliau, tuo populeriasni tampa moliūgai. Ir šiandien norėtume jus supažindinti su vienu iš jų – ilgamoliūgiu. Šis augalas yra kilęs iš šilto klimato šalių. Lotyniškai jo šeima yra vadinama Cucurbitaceae.
Botanikai ilgamoliūgį priskiria vienmečių augalų skirsniui. Kadangi jie visą sezoną brandina keletą vaisių ir tam atiduoda visą sukauptą energija, vargu ar net labai norint pavyktų šios rūšies augalą išauginti kelerius metus. Žinoma, yra išvestos kelios veislės, kurios gali išgyventi ilgiau, tačiau jų moliūgų dydis būna kiek mažesnis. Taip pat daržovė pasižymi savo stiebų raizgumu. Tad kartais yra vadinama vijokline daržove. Pasitaiko, jog augalo stiebai (šakos) siekia net trijų metrų ilgį. Šis punktas yra ypač svarbus renkantis būsimojo augalo vietą. Jam reikia ne kvadratinio centimetro, o gero kvadratinio metro erdvės. Dėl to geriau sodinti ne po vieną, o keletą šalia vienas kito. Tokiu atveju pavyks šiek tiek sutaupyti vietos. Yra ir dar vienas būdas erdvei taupyti. Galite prikaišioti stiebelių ar tam tikrą tvorelę, kuria augalas galėtų vyniotis. Panašiai kaip yra daroma žirniams, tačiau šiems augalams stiebai turėtų būti kiek tvirtesni.
Moliūgų ilgis yra labai skirtingas. Dažniausiai jis yra tiesiogiai priklausomas nuo aplinkos ir jam reikiamų sąlygų sugretinimo. Vadinasi norint pasiekti geresnius rezultatus turėtumėte atkreipti dėmesį į augalui reikalingą dirvos sudėtį, drėgmę bei saulėtumą.
Auginant ilgamoliūgius vidutinio klimato juostose esančiose šalyse jie propoguoja pilnai saulės šviesos apšviestas vietoves. Tačiau jei numatoma ypač karšta vasara, geriau būtų parinkti dalinai apšviestą erdvę. Kitu atveju gali nudegti augalo lapai bei žiedai ir bus padaroma ne itin gera įtaka tolesniam jo vystimuisi ir derliaus auginimui. Taip pat, jei vasara yra itin karšta, reikėtų atkreipti dėmesį, jog augalui netrūktų drėgmes, kuri yra labai reikalinga jo augimui.
Jei Jums rūpi ir žiedai, turime pradžiuginti, jog jie yra gana gražūs. Dažniausiai pasitaiko balti arba panašių atspalvių. Ir žydi vėlyvo pavasario arba ankstyvos vasaros metu.
Kalbant apie jų sodinimą vertėtų pastebėti, jog ilgamoliūgiai dauginami sėklomis. Patariama jas sodinti iškart į dirvą, kuomet pasitraukia paskutiniai šaltukai ir žemė yra tinkama (atšilusi) sodinimui. Tačiau norėdami sulaukti ankstyvesnio derliaus, galite sėklas sodinti namuose ir vėliau, atėjus laikui, daigelius persodinti į žemę. Daug lengviau ir mažiau priežiūros reikalauja pirmasis būdas.
Neįsivaizduojate, kaip galite panaudoti užaugintus ilgamoliūgius. Lygiai taip pat kaip ir jiems giminiškas daržoves. Jis gali tapti nepakeičiamu Jūsų virtuvėje gaminamų daržovių troškinių komponentu.