Unikalios sodo dekoravimo idėjos

Jei jau nusprendėte, jog norite pakeisti savo sodo dizainą, neužmirškite, jog tai, kas randama parduotuvėse yra tikrai paprastai pritaikoma, tačiau ne itin originalu. Turbūt yra tekę matyti ne vieno sodo veją, kuri būtų nusėta mažučiais nykštukais arba moliniais batais ir iš jų kyšančiomis gėlėmis. Vieniems tai gražu, kitiems banalu. Svarbiausia tai, jog sodo interjeras patinka pačiam žmogui, o ne aplinkiniams. Savo sklypelio dekoravimas yra būtent Jūsų asmenybės ir kūrybingumo atskleidimas. Tad aptarsime keletą dekoracijų, kurios būtent Jūsų sodą galėtų prikelti „naujam“ gyvenimui.

Vienas iš variantų būtų seno dviračio panaudojimas. Jei ne Jūsų namuose, tai gal pas senelius arba kitus giminaičius nesunkiai rasite seną, nebevažiuojantį ir nebenaudojamą dviratį. Jį panaudoję galėsite žmonėms parodyti, kad domitės ekologija ir esate už antrinį vartojimą. Ne tik blizgios ir spindinčios sodo detalės suteikia jam žavesio. Tarkim kiek aprūdijęs dviratis puikiai tiks pievelėje arba netoli gėlyno. Jums prireiks tik seno dviračio, kastuvo ir pintinės. Numatę būsimąją dviračio vietą iškaskite maždaug pusės rato gylio pailgą duobę. Į ją įstatykite dviratį ir duobelę užpildykite žemėmis. Vieta iš pradžių gali atrodyti ne itin prašmatniai, nes buvusios duobės paviršiuje nebus žolytės. Tačiau kuo ankščiau ją pasėsite, tuo greičiau ji sudygs, tad šį darbą geriausia atlikti po dviračio įkasimo. Tolėliau seka kiti dekoro darbai. Pagrindinę dekoraciją jau turime, beliko padaryti ją patrauklią. Tam puikiai tiks senoka pintinė, kurią pritvirtinsite prie dviračio vairo. Į ją galėsite įdėti svyrančių gėlių (pavyzdžiui petunijų) vazoną ir dviratis iškart atgis.

Taip pat žavus sodo elementas yra senos kopėčios. Tam itin tinka tos, kurios nebeišlaiko sunkaus žmogaus svorio ir yra lyg paskirtos išmetimui. Būtų antrinis jų panaudojimas. Dažniausiai šis elementas tinkamas vijoklinių gėlių komponavimui. Priklausomai nuo kopėčių tipo reikia parinkti ir jų vietą: jei kopėčios vienpusės, geriausia jas atremti į namą, jei dvipusės (t.y. pastatomos), gali būti tiek pievelės viduryje, tiek gėlyno centre, tiek prie namo. Jei pasirinktumėte vienpuses kopėčias, jų apačioje galėtumėte pasodinti tokių augalų kaip Lamstas (Cissus), Gebenė (Hedera) ar paprasčiausia Petunija. Žinoma, praeis gana daug laiko, kol augalėliai gerai suvešės ir apsivynios aplink kopėčias, tad jų auginimu galite pasirūpinti jau dabar. Išauginę didesnius daigelius galėsite juos persodinti į žemę ir taip pagreitinsite visą dekoravimo procesą. Pasirinkus dvipuses pastatomas kopėčias labiau tiktų kiek kitoks jų atgyvinimas. Be abejo, į pagalbą vis vien pasitelksime gėles. Tačiau ne vijoklines, o vazonines. Reikėtų paieškoti pailgų vazonų (kurių ilgis būtų toks, jog tilptų į kopėčių laiptelio plotį) ir juos apželdinti Jums norimomis gėlėmis. Pasirūpinus vazonėliais tereikės kiek įkasti kopėčias ir jas apdėti paruoštaisiais vazonais. Galite rinktis įvairių spalvų gėles, ypač gražiai atrodo, kai gėlelių žiedai būna dviejų spalvų ir yra keičiami kas antrame laiptelyje. Itin svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog jei turite mažų vaikų, nei vienpusių, nei dvipusių kopėčių dekoracijų geriau nesirinkti. Kaip žinome, vaikai yra itin smalsūs ir gali mėginti kopėčiomis lipti, o šios nebus itin tvirtos ir grės susižalojimo tikimybė.

Sodas- tai vieta, kurioje galite atskleisti save, tad rinkdamiesi dekoracijas parodykite, koks originalus ir unikalus esate. Pradėti planuoti sodo vaizdą galite jau dabar.

  1 comment for “Unikalios sodo dekoravimo idėjos

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *