Ar įmanoma išauginti gigantiško dydžio daržoves savo sode?

Gigantiško dydžio daržovių auginimas yra vienas iš hobių, kurį net negalvojote turintys, tačiau jis gali būti giliai pasislėpęs ir pasireikšti tam tikrais momentais. Vieną dieną Jūs nusprendžiate auginti kopūstus, sekančią- paprikas, o dar kitą- moliūgus. Sulaukę derliaus pastebite, jog šio derliaus moliūgas žymiai didesnis už užaugintąjį praėjusiais metais. Pažvelgiate pro tvoros plyšį ir pamatote, jog jusiškis moliūgas yra išties didžiulis lyginant su kaimyno užaugintuoju. Tuomet ir atskleidžiamas minėtasis hobis bei jaučiaties išties pakilėtai, nes pavyko padaryti kažką neįprasto. O kas svarbiausia, to net nesitikėjote.
ĮDažniausiai rudenį užaugintasis derlius yra pasiskirstęs maždaug visame sode, tačiau tuomet, kai užauginate kažką ypač didelio, gali atrodyti, jog daržovė pūpso lyg sodo centre ir visi praeiviai į ją atkreipia dėmesį. Tad aptarkime, ko reikia norint išauginti kiek didesnio nei įprasto dydžio daržovę. Turbūt visi sutiksite, jog augalo gyvenimas prasideda nuo sėklos. Tad daug dėmesio reikėtų skirti jos parinkimui. Atkreipkite dėmesį į augalui reikalingas sąlygas ir apmąstykite ar visas jas galėsite įgyvendinti. Geriausia sėklas rinktis iš pačių užsiaugintų ir subrandintų. Tarkim, jei praėjusiais metais užauginote didžiulį moliūgą ir neužmiršote pasilikti jo sėklų, tai bus puiki pradžia naujajam augalėliui. Juk sėkloje išsaugotoje genetinėje informaciją yra ir daržovės dydį lemiančių genų, tad išties pravartu bus, jei jie lems ne kumštuko, o visų dvidešimties kumščių daržovės dydį.
Žinoma, vien tik gerai parinkę sėklą megaratuojame, jog rezultatas bus išties džiuginantis. Svarbu atkreipti dėmesį ir į minėtasias reikalingas aplinkos sąlygas. Tik pabandykite įsivaizduoti, koks būtų Jūsų šviesiamėgių moliūgų derlius, jei juos pasodintumėte patvoryje, kur niekomet nėra tiesioginių saulės spindulių. Arba jei bulves, kurios neigiamai reaguoja į itin drėgną dirvą, pasodintumėte netoli vandens telkinio. Turbūt ir taip aišku, jog arba daržovės užaugtų itin mažos, arba augalas tiesiog numirtų. Būtina atkreipti dėmesį į reikiamso drėgmės, saulės šviesos bei šilumos kiekį ir žemės sudetį. Perkant sėklas iš sodo prekių parduotuvių, dažniausiai reikiamą informaciją rasite kitoje pakuotės pusėje, tačiau norėdami garantuoti sėkmingą augimą- pasidomėkite pasirinktąja rūšimi tiek internete, tiek knygose. Galite rasti ne tik daug daugiau, bet ir žymiai naudingesnės informacijos.
Turbūt pastebėjote, jog parduotuvėse bei lauko prekyvietėse dažniausiai parduodamos daržovės, kurios yra prisotintos įvairiausių pesticidų ir tręštos itin dideliu kiekiu trąšų. Per didelis cheminių preparatų naudojimas auginant daržoves gali atsiliepti jų derliaus vaizdui, tačiau jų kokybė bus gan prasta. Tokioms daržovėms būdinga maža maistinė vertė ir nedidelis vitaminų kiekis. Tad norime paminėti, kad nepiknaudžiautumėte trąšomis. Puikiausiai tiks organinės trąšos, kurių gausu Jūsų komposto dėžėje. Žinoma, tiks ir parduotuvinės trąšos, tačiau jų naudokite saikingai.
Tik tinkamai pasirinkę augalėlio sėklas, pasirūpinę reikiamu apšvietimu, žemės drėgme bei derlingumu ir tinkama temperatūra turite šansų išauginti neįtikėtino dydžio daržovių. Be abejo, pasitaiko atsitiktinumų, tačiau norėdami padidinti tikimybę, paisykite visų veislei reikalingų sąlygų. Jei nepavyks užauginti daržovės gigantės, būsite bent pabandę. O juo labiau tai, kad atsižvelgsite į augalo poreikius, vienaip ar kitaip gerai įtakos užauginamą derlių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *