Daržovės gali skatinti vaikų kūrybiškumą

Paprastai yra įprasta manyti, jog daržovės gali būti naudojamos bei auginamos tik maisto (valgymo) paskirčiai. Tačiau taip manyti būtų ne visai teisinga. Norėtume pasiūlyti į jų sferą pažvelgti kiek kūrybiškiau ir pasitelkus fantaziją įžvelgti tam tikras dailei tinkančias formas. Juk daugelis sutiksite, jog išauginti smalsų vaiką yra išties sunku. Gal ne sunku, bet bent jau šiek tiek sudėtinga tai jau tikrai. Dažniausiai jauniems vaikams reikai daug naujovių, jiems nepatinka nusistovėję bei nuobodūs dalykai. Tad tikrai yra galimybė, jog tradiciniai piešimo būdai, tokie kaip piešimas flomasteriais, pieštukais, akvarele ar guašu gali būti iš tiesų atsibodęs. Mes siūlome į pagalbą pasitelkti daržoves ir tokiu būdu atrasti naują būdą, kuris būtų visiškai kitoks, nei Jūsų atžala yra pratęs matyti ligi šiol.

Pradėkime nuo to, kokių priemonių Jums reikės, jei jau nusprendėte užsiimti naująja veikla. Tai būtų pasirinktosios daržovės arba vaisiai, dažai (tinka guašas arba kiti tirštesni dažai) bei lapas. Turbūt jau supratote, kad vaikas ne pieš, kaip yra įprasta, o štampuos. Tad iš daržovių gaminsime štampukus. Jei turite dukrytę, ją turbūt traukia gėlės ir jų raštai, tad ne prošal būtų turėti salierų. Juos naudodami pasieksite dvigubą naudą. Tai yra galėsite naudoti ir pačią daržovę (po dažymo), ir nupjovę lapus – pagaminti gėlės štampą. Žinoma, ji turbūt nesigaus itin simetriška ir taisyklinga, tačiau į žiedą antspaudas turėtų būti panašus. Žinoma, ne visos mergaitės yra prisirišusios prie įprastų gėlių, tad jos gali norėti kažko daugiau (kaip ir berniukai). Tokiu atveju galite rinktis itin įvairias daržoves bei vaisius. Kaip pavyzdys būtų brokolių šakelės ir pievagrybiai. Dviejų minėtų daržovių pagalba gausite itin nuostabius įrankius apskritimų štampavimui. Tiesiog galite laikyti už kotelio, o ovaliąją pusę merkti į dažus. Be abejonės galimas ir kitas pievagrybių panaudojimas, kuriuo galima išgauti grybuko formą. Reikia perpjauti grybą pusiau išilgai ir gautą formelę mirkyti į paruoštą dažų spalvą. Panašiai yra ir su obuoliais. Jei jį imsite už vienos pusės, o mirkysite kitą – gausite apskritimus. O perpjovę gausite šaunią obuolio pjūvio formą. Bulvė – universali daržovė, kuri gali tapti tiek šypsenėle, tiek raide, tiek saulute.

Svarbiausia tai, jog šia veikla galite užsiimti kartu su vaiku ir jis nesijaus užgožtas dėl geresnių Jūsų gabumų. Taip pat, pasirinkę šį piešimo būda galite kurti bendrus piešinius ar kompozicijas, jų dėka galite sustiprinti tarpusavio ryšį. Dažniausiai patariama tokiu būdu piešti su mažais vaikais, nes jie ne tik lavins savo kūrybiškumą ir fantaziją, tačiau ir supras, kaip lengviau bei aiškiau nupiešti kasdien sutinkamas daržoves. Jums belieka pasirinkti keletą namuose turimų priemonių ir išbandyti šį originalų būdą su savo vaiku. Sėkmės !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *