Populiarios pomidorų veislės

Pomidorai yra vienos iš tų daržovių, kurias nesunkiai gebame užauginti savo šalyse bei jų cheminė sudėtis yra itin palanki žmogaus organizmui. Juo labiau, kad iš užauginto derliaus galime pasigaminti labai daug įvairiausių patiekalų. Tad dažnas šių laikų sodininkas būtent šį augalą įtraukia į ateinančio sezono sodinukų sąrašą. Turbūt visi puikiai žinote, jog norint pasiekti gero ir tenkinančio rezultato, svarbu teisingai pasirinkti pomidorų veislę. O jų yra išties daug… Šiandien aptarsime keletą rūšių, kurios yra vienos populiariausių.

1. Saulėtieji – auksiniai pomidorai (Sun Gold). Ši veislė pasižymi ne itin dideliu pomidorų dydžiu bei orandžine jų spalva. Dažniausiai jie turi saldoką skonį, tad tinka vartoti įvairiausioms gaiviosioms salotoms. Galimas daiktas, jei Jūsų šeima mėgsta saldžius maisto produktus, jog šios veislės pomydorai net nepasieks virtuvės, nes esant vaisių ar uogų stygiui bus tiesiog suvalgyti iki su jais ką nors padarant.

2. Didieji raudonieji pomidorai (Big Beef). Nė neįsivaizduojate, kodėl jie tokie mėgstami? Ogi dėl savo dydžio, kuris daug didesnis už įprastą viditinio pomidoro dydį. Jie labai tinka sumuštiniams. Beje, ši veislė išsiskiria tuo, jog būtent ji atsiveda daugiausiai pomidorų iš visų galimų rūšių. Tad jei turite didelę šeimyną, minėtoji rūšis yra kaip tik Jums.

3. Early Girl pomidorai. Tai dažniausiai raudonos spalvos bei vidutinio dydžio pomidorai. Jie yra itin paplitę dėl savo ankstyvo derliaus, kuriam užtenka penkiasdešimt dviejų dienų. Žinoma, šiek tiek priklauso ir nuo oro bei kitų aplinkos sąlygų. Tačiau priešingai nei daugelis rūšių, ši nėra labai reikli aplinkai ir atspari ligoms. Tad ją renkasi žmonės, kurie nusprendė neskirti daug dėmesio pomidorų priežiūrai.

4. Saldieji (Sweet Hundred) pomidorai. Tai vynuoginių pomidorų veislė, kuri iš kitų išsiskiria neįprastu savo dydžiu bei netradiciniu skoniu. Jie auga kekėmis bei ant krūmo užauga itin didelis kiekis pomidorų.  O skonis išskirtinis tuo, jog jie yra saldūs. Dėl didelių kiekių po lietaus yra galima šakelių lūžinėjimo galimybė, tad svarbu atkreipti dėmesį į pomidorų daigų parišimus.

Pomidorų rūšį galite rinktis kaip išmanydami. Kai kurie žmonės klausia draugų patarimo, kiti nebando nieko naujo ir sodina kasmet tuos pačius pomidorus. Taip pat, vienas iš variantų yra veisti jau išbandytas veisles, tačiau ne kasmet pirkti sėklas parduotuvėse (jų daigumas būna ne itin geras), o tiesiog pasirūpinti sėklomis patiems. Tai galite padaryti pernokinę vieną arba tu pomidorus, tuomet išėmę jų sėklas bei išdžiovinę. Štai ir esate pasirūpine kitų metų derliaus pradmenimis. Vienaip ar kitaip, dažnai pasitaiko atvejų, jog pradedantieji sodininkai ne itin pasitiki savo jėgomis ir renkasi pačias paprasčiausias daržovių rūšis. Be abejonės tai yra vienas iš variantų. Tačiau neužmirškite, jog visuomet turite galimybę pasikonsultuoti su sodo prekių parduotuvės pardavėju. Dažniausiai tokiose vietose dirbantys žmonės turi ne vienerių ar dvejerių metų patirtį, tad duoti gerą patarimą tikrai sugebės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *