Dėžių ir kitų talpų paruošimas pomidorų daigams auginti

pomidoru-daigu-dezutesPasigaminkite ar įsigykite patogių dydžių dėžes, kuriose auginsite pomidorų daigus. Ant dėžių dugno suberkite smėlio ar medžio pjuvenų sluoksnį. Šias dėžes pasigaminkite suskirstytas 3 x 3 cm skyriais. Į šias dėžes dirvožemio mišinio priberkite ne iki pat viršaus, o palikite 3 cm tarpus iki dėžių viršaus, paliekite karštu kalio permanganato tirpalu. Kiekviename skyriuje, 1,5 cm gylyje, pasėkite po 1—2 pomidorų sėklas ir jas užberkite žemėmis, prispauskite ir paliekite šiltu sniego vandeniu. Ant dirvožemio taip pat galite užberti ploną sluoksnį orkaitėje pakaitinto ir atvėsinto smėlio.
Dėžes su pasėtomis pomidorų sėklomis nuneškite į vonios patalpą, į vonią pripilkite karšto vandens (drėgmė ir šiluma sudaro tinkamas sąlygas, skatinančias pomidorų sėklas sudygti). Santykinis patalpų oro drėgnumas neleis dirvožemio mišiniui perdžiūti.
Jei taip padarysite, pomidorų sėklos sudygs po 5 —7 dienų. Sudygusių pomidorų daigų savaitę laiko neliekite, o apdžiūvus dirvožemio paviršiui, pomidorų daigus lengvai nupurkškite vandeniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *