Agurkų ir pomidorų daigų auginimas

Pomidorų daigaiDARŽOVIŲ DAIGŲ AUGINIMO YPATUMAI

Agurkų auginimas. Agurkų daigus ant palangių patariama auginti balandžio mėnesio pradžioje. Geriausia sėti 2 – 3 metų agurkų sėklas, nes iš pernykščių sėklų išaugę agurkų daigai užaugina pernelyg daug vyriškųjų (tuščių) žiedų, kurie neužmezga vaisių. Jei agurkų daigai pernelyg sparčiai auga, jų augimą sustabdysite, jei daigus paliesite superfosfato tirpalu: 10 litrų vandens ištirpinkite 2 šaukštus superfosfato. Jei agurkų daigai auga pernelyg lėtai, juos paliekite azoto ir kalio trąšų tirpalu (1 stikline tirštu karvių ar paukščių mėšlo tirpalu). Pomidorų daigų šaknys yra plonos ir lengvai pažeidžiamos, todėl jų nepatariama auginti moliniuose vazonuose ar dėžėse. Kur kas geriau pomidorų daigus auginti neturinčiuose dugno popierinėse stiklinaitėse, kurias reikia sustatyti ant padėklo ar kepimo skardos.
Pomidorų auginimas. Pomidorų daigus patariama auginti lygių dalių perpuvusio mėšlo, durpių ir velėninės žemės mišinyje. Įstiklintuose balkonuose pomidorų daigus patariama pradėti auginti ne vėliau kaip balandžio 10-12 dienos
Lauke reikia sodinti tik pakankamai sutvirtėjusius, tačiau neperaugusius pomidorų daigus. Tačiau ką daryti, jei pomidorų daigai peraugo?
Peraugusių pomidorų stiebus reikia nupjauti trečiojo ar ketvirtojo lapo lygyje ir nupjautas daigų dalis pamerkti vandenyje. Po 1 savaitės vandenyje pamerkti pomidorų daigai išleis šaknis ir juos bus galima pasodinti žemėje.

ORO TEMPERATŪROS ĮTAKA AGURKŲ DAIGAMS


Sumažėjusi oro temperatūra turi neigiamos įtakos agurkų daigams.
Jei agurkus pasėsite šaltame dirvožemyje, jos žymiai prasčiau ar net visai nesudygs, arba sudygę daigai netrukus žus. Todėl agurkus lauke patariama sėti, kai 10 cm gylyje dirvožemio temperatūra pasiekia 12-14 °C šilumos.
Jei agurkus pasėsite 20°C šilumos dirvožemyje, jų sėklos sudygs po 5 dienų, o jei 1ºC šilumos dirvožemyje – po 10 dienų

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

  2 comments for “Agurkų ir pomidorų daigų auginimas

  1. agurkelis
    2012/03/09 at 22:11

    Jei peraugo pomidorai ne beda, tiesiog reikia daryti vagutes, tada guldomas daigas ir uzzeriamas zememis taip, kad kotas iki pirmo lapo butu islindes 15-20cm. Visas kotas po zeme isleidzia saknis, daigas gerai auga ir deri.

  2. liuba
    2013/12/28 at 18:55

    labas, norecau suzinoti kur galiu nusipirkti aukciausios kokibes seklos agurku ir pamidiru. ir kokos rusys yra gerausia auginti siltnami. Aciu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.