Kad pomidorų daigai neištįstų

pomidoru-daigu-dezutesPagrindiniai faktoriai, lemiantys pomidorų daigų ištįsimą – tai šviesa ir šiluma. Pomidorų sudygimui reikalinga aukštesnė temperatūra (22-25ºC), tačiau vėliau juos reikia auginti žemesnėje temperatūroje – apie 20ºC dieną ir 18ºC naktį.
Kai daigų augimo metu oro temperatūra aukšta, o ir drėgmės pakanka, daigai ištįsta, jų stiebai būna ploni. Užaugę daigai būna nekokybiški, lepūs. Daigai tįsta ir tada, kai augimo metu jiems nepakanka šviesos. Dažniausiai mėgėjai pomidorus sėja anksti (vasario mėnesį). Tuomet juos reikia papildomai šviesti. Sėkite pomidorus ne anksčiau nei kovo mėnesį, jei juos auginsite be papildomo apšvietimo. Kai tik daigai išdygsta, dėžutes statykite pačioje šviesiausioje vietoje. Daigai tįsta ir tada, kai jie auginami tankiai. Kai pomidorų lapai liečiasi, išstatykite daigus rečiau. Tada jie bus žemesni ir tvirtesni.
Dažnai būna tokia situacija, jog daigai jau užaugę, o oro sąlygos nėra tinkamos jų sodinimui į šiltnamį. Pirmiausia tokius daigus išstatykite rečiau ir nelaistykite. Laistykite tik pradėjus vysti lapams, taip pristabdysite tįsimą.

Julė Jankauskienė

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

  1 comment for “Kad pomidorų daigai neištįstų

  1. Quiksilver
    2011/04/30 at 15:23

    “ Dažnai būna tokia situacija, jog daigai jau užaugę, o oro sąlygos nėra tinkamos jų sodinimui į šiltnamį. Pirmiausia tokius daigus išstatykite rečiau ir nelaistykite. Laistykite tik pradėjus vysti lapams, taip pristabdysite tįsimą. “

    Sweiki noriu pasakyti toki viena nediduka fenomena, kad po tokio daigu augimo pristabdymo nera ka tiketis visu pirma geru daigu. Atra nera ko tiketis ir gero derliaus nes stabdant ju augima jie sturksta. O kaip zinia uzskurdes augalas zymiai sunkiau atsigauna, o kartais ir neatsigauna. kad tokiu lempu nebutu reikia paswerti kada tu gali juos seti ir kada tu juos susodinsi i siltnami kiekvienais metais tas momentas yra skirtingas. nes gamta kiekvienais metais keiciasi, ir vis kitokiu laiku siuncia sawo zenklus, pagal kuriuos ir sprendziama yra kada ka daryti. Tam kad nereiketu skurdinti daigu ir aptureti nuostolio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.