Kad pomidorų daigai neištįstų

pomidoru-daigu-dezutesPagrindiniai faktoriai, lemiantys pomidorų daigų ištįsimą – tai šviesa ir šiluma. Pomidorų sudygimui reikalinga aukštesnė temperatūra (22-25ºC), tačiau vėliau juos reikia auginti žemesnėje temperatūroje – apie 20ºC dieną ir 18ºC naktį.
Kai daigų augimo metu oro temperatūra aukšta, o ir drėgmės pakanka, daigai ištįsta, jų stiebai būna ploni. Užaugę daigai būna nekokybiški, lepūs. Daigai tįsta ir tada, kai augimo metu jiems nepakanka šviesos. Dažniausiai mėgėjai pomidorus sėja anksti (vasario mėnesį). Tuomet juos reikia papildomai šviesti. Sėkite pomidorus ne anksčiau nei kovo mėnesį, jei juos auginsite be papildomo apšvietimo. Kai tik daigai išdygsta, dėžutes statykite pačioje šviesiausioje vietoje. Daigai tįsta ir tada, kai jie auginami tankiai. Kai pomidorų lapai liečiasi, išstatykite daigus rečiau. Tada jie bus žemesni ir tvirtesni.
Dažnai būna tokia situacija, jog daigai jau užaugę, o oro sąlygos nėra tinkamos jų sodinimui į šiltnamį. Pirmiausia tokius daigus išstatykite rečiau ir nelaistykite. Laistykite tik pradėjus vysti lapams, taip pristabdysite tįsimą.

Julė Jankauskienė

  1 comment for “Kad pomidorų daigai neištįstų

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *