Ar kada susimąstėte apie tai, kad namams ir sodui suteikia jaukumo? Ir taip aišku, jog sodininkai atsakytų, kad svarbiausia vieta tenka augalams. Mes visiškai su tuo sutinkame, tačiau turime ir kitą variantą. Jaukus sodas yra tas, kuris yra gyvas. Tad pakalbėkime apie šunis.
Šuo- geriausias žmogaus draugas. Tad kodėl nesuderinus šių dviejų nuostabių dalykų: šuns ir sodo? Jei esate optimistas, tikriausiai iškart sutiksite, jog tai puiki mintis. O jeigu priskiriate save realistams ir iškart galvojate tiek apie pliusus, tiek apie minusus, tuomet į galvą šaus mintis apie šuns daromą netvarką. Žinoma, jis gali kasti duobes ar palikti ne itin malonių „staigmenėlių”, tačiau niekas nepranoks nuostabaus jausmo, kuomet grįžus iš darbo prie jūsų pribėgs mylintis šuo…
Pirma, yra keletas variantų, kaip išvengti pridaromų nemalonumų. Jei šunelį auginate nuo mažens, galite jį pradėti pratinti prie norimų taisyklių bei sąlygų nuo ankstyvos jaunystės. Tuomet jis šposų nekrės. Kitas būdas- laikyti šunį pririštą arba voljere. Ir taip aišku, kad keturkojis tokiu atveju nebus laimingas, tačiau jei neina kitaip susitvarkyti, galima rinktis ir šį variantą.
Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog šuns voljeras turi būti pakankamai didelis bei turėti būdą. Nedidelė landa (būda) reikalinga tam, kad šuo turėtų kur pasislėpti esant ne itin palankioms sąlygoms. Kitu atveju rizikuojate keturkojo sveikata. Kai kurie žmonės mano, jog būdos itin sumenkina kiemo vaizdą, tačiau mes siūlome į jas pažvelgti kiek meniškiau ar pasitelkti tam tikrą dizainą. Viena iš geriausių idėja yra būdos dizainą priderinti prie namo ar tvoros. Tuomet ir kiemas atrodo tvarkingai ir išvengiama stilių susikirtimo.Rinkdamiesi tiek būdos, tiek voljero dydį būtinai atsižvelkite į šuns veislę ir jam reikalingas sąlygas. Yra šunų, kurie lauke auginami būti negali. Tad nevertėtų rizikuoti gyvūno sveikata.
Jeigu auginate šunį name, neužmirškite, jog jam reikia turėti pakankamai laiko ir lauke, tad galite jį paleisti palakstyti savo žemės plotelyje. Tačiau tokiu atveju patariama sklypą apsitverti tvora. Kitaip gali tekti paleisto šuns ieškoti ne savo, o kaimynų teritorijose.
Šuo, kaip ir bet koks kitas gyvas organizmas, privalo gauti dėmesio ir priežiūros. Sumąstę jį įsigyti būtinai gerai apsvarstykite ar turite pakankamai laiko, kantrybės ir noro. Jei taip, pirmiausia paruoškite reikiamą aplinką. Nusprendę šunį auginti namuose, prieš parsivežant visus smulkius daiktus ir batus pakelkite nuo žemės paviršiaus. Tuomet jiems negrės pavojus. Jei šunelį auginsite lauke, pasirūpinkite daržo aptvėrimu, viso sklypo tvora, voljeru bei būda. Tik tinkamai rūpindamiesi šunimi galite garantuoti jog ir Jūs, ir Jūsų keturkojis bus patenkintas ir galės sklypui ar namams suteikti taip norimos šilumos.