Spanguolės – pačios skaniausios uogos

Sodas – tai vieta, kur žmogus gali atskleisti savo kūribiškumą ir originalumą. Žinoma, šiuolaikinė visuomenė daro tokį didžiulį poveikį, kad būti išradingu atrodo beveik neįmanoma, nes visur, kur pažvelgsime, jau bus panaudotos naujos ar genialios idėjos. Tad aptarkime vieną iš būdų, kuris padėtų išsiskirti bent iš šalia esančiųjų kaimynų. Dažniausiai žemės sklypeliuose žmonės augina tokius augalus, kuriems nereikia daug priežiūros arba ji yra itin nesudėtinga. Ne išimtis ir uogų plotmė. Dažniausiai pasitaiko vyšnių medžiai, aviečių krūmai bei braškių ar žemuogių kelmeliai.

Mes siūlome pasisodinti spanguolių. Skamba neitikėtinai? Manote, jog tai gryna miško uoga? Taip, jos kilmės vieta yra miškas, tačiau kuo toliau, tuo dažniau žmonės soduose sukuria tokias sąlygas, kurios yra reikalingos būtent šios rūšies uogoms augti. Tad jei dar neauginate spanguolių, ateinantį sezoną galite planuoti jų pasisodinimą.

Jei mąnote, kad išskirtinumas yra vienintelis šių uogų skirtumas, labai klystate. Taip pat šiuose uogose yra itin didžiulė vitaminų, kurie reikalingi žmogui, įvairovė. Pradedant nuo vitamino C, kuris stiprina mūsų imuninę sistemą, galime išvardinti itin ilgą jų sąrašą. O taip pat teigiamą pusę galima įžvelgti ir lyginant su braškėmis, kurias prasidėjus jų sezonui turime sunaudoti ar bent jau apdoroti itin greitai. Priešingai joms, spanguolės tinkamos vartojimui išsilaiko gana ilgai. Vienas iš būdų, kuris itin tinkamas neturint laiko jų apdorojimui, yra spanguolių palikimas vandenyje. Tuomet jos nesupliūkšta ir taip padėtos sklepe ar rūsyje gali išsilaikyti net kelerius mėnesius.

Yra puikiai žinoma, jog spanguolių kelmelių iš miško rauti ir sodinti į savo sodo plotelį tikrai negalima. Tai tiesiog draudžiama, nes tokiu būdu Jūs darkote miško paklotę. Už gana nedidelę kainą spanguolių kerų galite įsigyti sodininkų mugėse. Žinoma, tai kainuoja pinigus, tačiau ir galimybė, jog augalas prigis yra šimtą kartų didesnė. Perkami krūmeliai dažniausiai būna užauginti specialioje vietoje ir pritaikyti prie šiek tiek sumodernintų sąlygų.

Jei trūksta dar vieno argumento, iki galutinio apsisprendimo ar sodinti spanguoles, ar ne, galime Jums padėti. Turėsite galimybę būti originalūs ne tik savo sode, bet ir sulaukę svečių. Nesuprantate, kaip tai įmanoma? Ogi labai paprastai. Yra vienas itin nuostabus receptas, kuris apibūdina, kaip pagaminti nuostabų gardėsį. Jo gamybai reikės cukraus pudros, spanguolių ir kiaušinio. Pirmiausia nuplaukite spanguoles, tuomet išplakite kiaušinį. Taip pat cukraus pudrą įsiberkite į lėkštelę. Kai atlikote visus šiuos veiksmus, liko pagrindinis darbas. Tai yra imti spanguolę, mirkyti ją į kiaušinį ir išvolioti cukraus pudroje, o tuomet dėti į kitą lėkštelę, kurioje mažieji saldainukai išdžius. Šis patiekalas yra itin neįprastas nes suderinami du skoniai: rūgštumas (spanguolių) ir saldumas (cukraus pudros).

Spanguolės – tai uogos, kurios gali padėti tapti unikaliu sodininku bei neįprastu virėju. Kodėl gi aplinkinių nepakerėjus spanguolėmis jau dabar?

  2 comments for “Spanguolės – pačios skaniausios uogos

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *