Velykinė žolytė

Žiemai pasibaigus galime pastebėti šiokius tokius gamtos pokyčius: vis daugėja parskrendančių paukščių, mažėja sniego, atšyla oras bei vis ankščiau kyla saulė. Tiesiog neįmanoma, jog žmogus būtų visiškai abejingas aplinkai ir nepastebėtų šių dalykų, kurie šiek tiek keičia ir jo mąstymą. Pavasaris yra lyg atgimimo laikotarpis, kuomet užplūsta optimistiškos mintys, stengiamės galvoti apie gerus dalykus, kaip nors atsinaujinti. Šiuo laikotarpiu itin svarbus dalykas yra savirealizacija, kurios dėka žmogus gali jausti pasitenkinimą tiek dėl savęs, tiek dėl pasiektų rezultatų.

Visi puikiai žinome, jog pavasaris pasižymi viena linksma šeimos švente- Velykomis. Tai krikščioniška šventė, kuri kiekvienoje šalyje turi skirtingas tradicijas. Pas mus, Lietuvoje, įprasta dažyti bei ridenti kiaušinius, žaisti įvairius žaidimus. O ar kada susimąstėte, kad yra būdų kaip sujungti savirealizaciją su Velykų švente? Tai labai paprasta. Mes siūlome pasisodinti velykinės žolytės.

Jei to nesate darę, nenusiteikite pesimistiškai ir negalvokite, jog tai itin sudėtingas darbas. Pasiekti šį malonų vaizdą išties nėra sunku. Nusprendę pabandyti pasirūpinkite, kad turėtumėte visus reikalingus komponentus, kurie reikalingi siekiant tikslo. Pirmiausia reikia turėti vietą, kurioje sodinsite žolytę. Tai gali būti nedidukas krepšelis, į kurį vėliau sudėsite nudažytus kiaušinius. Taip pat tinka įvairūs loveliai ar vazonėliai. Neseniai pastebėta, jog žmonės velykinę žolytę sodina į kiaušinių lukštus. Neįsivaizduojate? Naudodami kiaušinius blynams ar kiaušinienei nesudaužykite viso lukšto, tiesiog nudaužkite jo viršų. Tai bus lyg maži žolytės vazonėliai.

Ne ką mažiau svarbu turėti sėklų. Kaip kitaip augalai turės išdygti, jei nebus iš ko? Tai kaip ir logiška. Tačiau jei tai pirmas kartas, kai darysite kažką panašaus, tuomet vargu ar žinosite, kur jų įsigyti. Nesunkiai turėtumėte rasti sodo prekių parduotuvėse. Taip pat pasitaiko, jog kartais velykinės žolytės sėklų būna ir universalinių parduotuvių sėklų skyriuose.  Tad tai sunkumų neturėtų sukelti.

Trečias gyvybiškai svarbus komponentas yra gera žemė. Geresnių rezultatų pasieksite , jei pasirinkta žemė bus derlinga. Tokiu būdu galite padidinti sėklų daigumą. Gal ne daigumą, bet sudygimo galimybę ir vystymosi intensyvumą. Visi puikiai suprantame, jog norint užauginti bet kokį augalą, yra svarbi šviesa. Tad apmąstykite, kurioje vietoje auginsite. Labiausiai tinkama vietovė- palangė, ant kurios nuolat šviečia saulė. Tuomet sėklos ir prasikalę daigeliai gaus ne tik šviesos, bet ir šilumos.

Kalbant apie Velykinės žolytės sodinimą derėtų pastebėti, jog jis niekuo nesiskiria nuo daugelio augalų sodinimo. Pirmiausia į parinktą vietą suberkite žemę, o tuomet sudėkite sėklas. Jas reikėtų sodinti maždaug vieno centimetro gyvyje. Kadangi augalėlius auginsite ant palangės, neužmirškite palieti jų vandeniu.

Paskutinis dalykas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį yra sodinimo laikotarpis. Patariama sodinti likus maždaug 10-12 dienų iki Velykų. Per tiek laiko daigeliai pasiekia patį gražiausią dydį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *