Kokie gi rūpesčiai užklumpa ateinant pavasariui?

1. Rūpinimasis augalais

Kaip jau žinome, žiemos pabaigoje dažniausiai vyrauja lietingi orai. Žemė yra drėgna ir neužilgo būsimas pavasarinis atšilimas padarys ypač palankias sąlygas augalų sodinimui.

Jeigu Jums patikusius augalus praradoe dėl sausros ar ypač didelės vasariškos kaitros, tuomet žiemos pabaiga- pats tinkamiausias metas situacijai pakeisti.Jau esantiems augalams- tai taip pat geras metas augimui. Po žeme esantys svogūnėliai, snaudžiantys krūmai, daugiametės gėlės ir medžiai vėl sugrįžta į gyvenimą.

 

2. Augalų pasirinkimas

Pirmiausia, renkantis augalus ateinantiems metams reikia gerai apgalvoti laistymo klausimą. Kokios ateinančių metų prognozės? Ar sodo dirvoje ilgai išsilaiko drėgmė? Ar Jūsų krašte dažnai lyja arba priešingai- būna ypač karšta (tai yra sausra)? Atsakius į šiuos klausimus turėtų būti lengviau. Juk suprantate, jog norint turėti sėkmingą derlių dažniausiai drėgnoje dirvoje, nereikėtų sodinti sausrą mėgstančius augalus ir priešingai.

Taip pat svarbus ir augalų gėbėjimas prisitaikyti prie jau minėtosios drėgmės ar sausros, karštos vasaros temperatūros ir žemos žiemostemperatūros. Juk ir taip aišku, jog gerai apsvarstę, kokie augalai tiks mūsų sodui, lyg ir duosime jiems puikios ateities perspektyvą.

Kalbant apie augalų sodinimo eiliškumą, patariama pradėti nuo mažiau vandesns reikalaujančių augalų.  Į tai svarbu atkreipti dėmesį, nes sodindami augalus, kuriems reikalinga nuolatinė drėgmė,

 privalėsite jiems skirti daug dėmėsio ir tuomet galite net visiškai užmiršti apie kitus augalus.

Reguliarus augalų laistymas tik ką juos pasodinus yra svarbus tol, kol formuojasi naujojo augalo šaknys ir jis pats sėkmingai nesugeba apsirūpinti vandeniu. Tai yra vienas iš būdų garantuoti augalui plačią ir gausią šaknų sistema, o juk tai gali padėti jam apsirūpinti givybiškai būtinu vandeniu karštą vasaros dieną.

Reikėtų pastebėti, jog mažuose indeliuose išauginti daigeliai išpikuoti į dirvą gali labai sparčiai neaugti, nes jų šaknys vis dar bus pripratusios prie mažos erdvės ir nenustebkite, jei jam prireiks daug laiko įsitvirtinimui.

Naujai pasodinti augalai turėtų būti pastoviai prižiūrimi ir stebimi, jie yra ypač jautrūs sausrai. Lengviausias būdas patikrinti žemės drėgmę yra paliesti ją pirštais. Jei aplink augalą žemė yra sausa, būtų pats laikas jį palaistyti.

Kaip jau supratote, vanduo yra vienas iš pagrindinių augalui gyventi būtinų sąlygų, tad neužmirškite jo laistyti ir darykite tai labai kruopščiai, nes kaip ir per sausa, taip ir per šlapia dirva naujajam sodo gyventojui gerovės neatneš.

3. Sumanus sodinimas

Yra įvairių sodinimo technikų, kurios gali augalus aprūpinti vandeniu geriausiais būdais, kuriuos galite suteikti. Viena iš jų- išmirkyti augalą, prieš jį sodinant. Tai aprūpins augalą jam būtinu vandeniu jau pirmosiomis dienomsi po pasodinimo. Žinoma nereikia į vandenį panardinti viso augalo. Jei sodinsite jau įsišaknijusį, išmirkykite jo šaknis. Jei sodinsite augalą iš vazono, paskutiniasias dienas jį lakykite itin šlapioje žemėje. O pasodinę augalą jį laistykite kaip ir prieš tai, nes visiškas nelaistymas ilgainiui gali išdžiovinti augalą, o pernelyg didelė drėgmė- sugadinti augalo apytakos sistemą.

Straipsnis verstas iš anglų kalbos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *