Puoselėjame kiemo aplinką: kokie įrenginiai padės tai padaryti?

Po truputį artėjantis pavasaris primena, jog atšilus orams, teks pradėti rūpintis sodo ar kiemo aplinka. Tam, kad vėliau vargo būtų mažiau, jau dabar galite peržiūrėti savo sukauptą sodo technikos kolekciją ─ jei pamanysite, kad atėjo metas ją papildyti naujais įrenginiais, iš anksto juos galėsite įsigyti palankesnėmis kainomis. Kokią techniką pravartu turėti savo sandėliuke?

vidaus kiemas

Trinkelių valytuvai. Jei kiemas (ar dalis jo) yra išklotas trinkelėmis, tikriausiai puikiai žinote, jog šių eksterjero detalių priežiūrai tenka paskirti šiek tiek dėmesio. Tačiau jei įsigysite specialiai trinkelėms skirtą valytuvą, šį darbą atliksite patogiai ir efektyviai, o svarbiausia, jog visiškai nepažeisite trinkelių paviršiaus. Jei iki šiol apie tokį įrenginį nepagalvojote, galime patvirtinti ─ tai bus itin praktiškas Jūsų pagalbininkas!

Kultivatoriai. Besiruošiantiems apsodinti daržą ar gėlyną, šie įrenginiai bus vieni reikalingiausių. Priklausomai nuo pasirinkto tipo, kultivatoriai padės išpurenti, nuravėti ar parengti žemę sodinimui bei tręšimui, todėl tikrai atrasite, kaip tokį prietaisą pritaikyti lauko darbams. Svarstant, kurį įrenginį pasirinkti, pravartu atsižvelgti į kultivatoriaus galingumą: kuo jis bus didesnis, tuo sudėtingesnius darbus Jums pavyks atlikti. Išsirinktite kultivatorių, sodo priežiūrai: (https://pigu.lt/lt/sodo-prekes-gyvunams/sodo-technika/kultivatoriai-aeratoriai/f/all/kultivatoriai).

Gyvatvorių žirklės. Nors ir ne taip dažnai, tačiau gyvatvorėms taip pat reikia skirti šiek tiek savo brangaus laiko, o jei jų plotai itin dideli, tenka paaukoti ne vieną laisvesnį vakarą. Tačiau jeigu pasirūpinsite pakankamai efektyviomis gyvatvorių žirklėmis, šį darbą įveiksite kur kas sparčiau. Prekyboje galima rasti tiek visiškai primityvių, tiek gerokai galingesnių gyvatvorėms skirtų žirklių, todėl bet kuriuo atveju atrasite Jums tiksiantį variantą.

Aeratoriai. Jei Jūsų kieme yra pasodinta veja, tikrai vertėtų pagalvoti apie šio įrenginio įsigijimą ─ jo pagalba vėdinsite ir purensite veją, todėl ji augs vešlesnė ir bus labiau atspari sausroms. Atkreipkite dėmesį, jog kai kurie aeratoriai taip pat siūlo ir skarifikavimo funkciją: tokie įrenginiai leidžia veją „sušukuoti“. Jei dar pavasario pradžioje pašalinsite veltinį ir samanas, žemė kur kas lengviau pasisavins maistingąsias medžiagas.

Žoliapjovės. Apie šių įrenginių atliekamas funkcijas kalbėti neverta, tačiau svarbu pažymėti, jog atsižvelgdami į savo poreikius, galite pasirinkti ne tik žoliapjoves, bet ir jų alternatyvas. Pavyzdžiui, jei tenka pjauti itin didelius žolės plotus, Jums puikiai pasitarnautų sodo traktoriukai, o jeigu labiau reikia lankstumo ir patogesnio priėjimo, ypač praverstų trimeriai, kurių didelis pasirinkimas (https://pigu.lt/lt/sodo-prekes-gyvunams/sodo-technika/zoliapjoves-trimeriai-krumapjoves). Šiuo klausimu tikrai yra iš ko pasirinkti ─ belieka pagalvoti, kas Jums tiktų labiausiai!

Laistymo sistemos. Jei praėjusią vasarą pasižadėjote sau surasti sprendimą, kaip patogiau aprūpinti augalus vandeniu, dabar pats metas tesėti šį pažadą. Ilgai sukti galvos nereikės, kadangi Jums padės laistymo sistemos: jų montavimas labai paprastas, tačiau nauda akivaizdi ─ nepavargę Jūs ir visuomet palaistytas daržas! Tiek šį, tiek kitus sodui skirtus įrenginius gera kaina galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje. Pasirūpinę visais reikalingas įrenginiais, nepamirškite atnaujinti ir kitų sodo prekių. Kartais net ir nauja apranga, paprastesni įrankiai ar dekoracijos gali įkvėpti naujiems eksterjero atradimams. Visuomet malonu, kai grįžus namo mus pasitinka tvarkinga ir išpuoselėta aplinka ─ tam reikia tik šiek tiek mūsų pastangų ir kūrybiškumo!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *