Žoliapjovių tipai: kurį rinktis?

Daili ir tvarkinga pievutė kiemo aplinką puošia ne be mūsų pastangų ─ ją reikia nuolat prižiūrėti ir žinoma, nepamiršti nupjauti. Šiuo atveju gelbsti žoliapjovės, be kurių didžioji dalis sodų ar kiemų savininkų neįsivaizduotų savo gyvenimo. Didelį žoliapjovių pasirinkimą rasite: https://pigu.lt/lt/sodo-prekes-gyvunams/sodo-technika/vejapjoves. Visgi, kaip ir bet kokie kiti įrenginiai, ši sodo technika taip pat turi įvairių niuansų, kuriuos iš karto reikia apgalvoti. Šį kartą aptarsime žoliapjovių tipus ─ kuriam iš jų reikėtų teikti pirmenybę?

zoliapjoves

Elektrinės žoliapjovės

Šio tipo žoliapjovės ypač tiks tiems, kuriems tenka prižiūrėti mažus ar vidutinio dydžio žolės plotus ir patiks tiems, kurie vertina ekologiškas idėjas. Šie įrenginiai neišskiria išmetamųjų dujų, todėl yra kur kas draugiškesni aplinkai. Tokios žoliapjovės taip pat yra ne itin triukšmingos, o dėl mažesnio svorio jas patogu transportuoti.

Žinoma, surasime ir trūkumų: bene ryškiausias iš jų yra judėjimą gerokai ribojantis laidas. Dažnai teigiama, jog jų efektyvumo gali pritrūkti kietoms ir storoms žolėms, tačiau šis aspektas labiau priklauso nuo konkretaus modelio.

Akumuliatorinės žoliapjovės

Šios žoliapjovės gali pasigirti kone identiškais privalumais kaip ir elektrinės, todėl neretai yra prijungiamos prie pastarojo tipo. Tiesa, skirtumų šiuo atveju taip pat netrūksta ─ kaip jau galime suprasti iš pavadinimo, akumuliatorinės žoliapjovės veikia akumuliatoriaus pagalba. Tai užtikrina kur kas patogesnį judėjimą be jokių laidų, tačiau apriboja žolės pjovimo trukmę, kuri tiesiogiai susijusi su akumuliatoriaus talpa. Tačiau jei rinksitės talpesnį modelį ar pasirūpinsite papildoma baterija, bet kokių nesklandumų pavyks išvengti.

Benzininės žoliapjovės

Šis tipas kardinaliai skiriasi nuo elektrinių žoliapjovių ─ visi privalumai pavirsta trūkumais ir atvirkščiai. Jei kalbėsime konkrečiau, pirmiausia reikėtų paminėti, jog benzininė vejapjovė yra kur kas galingesnė ir efektyvesnė, tačiau tuo pačiu ir gerokai sunkesnė.

Bene ryškiausias privalumas tas, jog neribodami savęs žolę pjauti galite daugybę valandų ─ tereikia pasirūpinti benzino atsargomis. Tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl šio tipo technika rekomenduojama didesniems plotams. Tačiau kalbant apie trūkumus, svarbu išskirti ekologiškumo stoką, sudėtingesnį manevravimą ir dažnesnę priežiūrą.

Mechaninės žoliapjovės

Tai pats primityviausias šių įrenginių tipas, kuriam tikrai neprireiks didesnių investicijų, tačiau pjaunant veją, teks įdėti kur kas daugiau pastangų. Būtent dėl šios priežasties tokias vejapjoves patartina rinktis tiems, kuriems tenka pjauti mažą žolės plotą. Jei nuspręsite pataupyti ir naudosite tokį variantą dideliems žolės kiekiams, nusiteikite dideliam fiziniam krūviui ir po jo atsirandantiems skausmams ─ nebent esate užsigrūdinę ir dažniau mėgstate rimčiau padirbėti!

Sodo traktoriukai

Šie įrenginiai yra visiška mechaninių žoliapjovių priešingybė ─ pasitelkus juos, žolės pjovimas tampa komfortišku ir jokių pastangų nereikalaujančiu darbu. Viskas, ką Jums reikės daryti ─ patogiai įsitaisius išvairuoti pakankamai kompaktišką traktoriuką. Toks variantas labiausiai tinka dideliems plotams, kadangi mažoje erdvėje sukinėtis gali būti pakankamai sudėtinga ir nelabai efektyvu ─  ypač tuomet, jei atsižvelgsime į gerokai aukštesnę šios technikos kainą. Įvertinę visų žoliapjovių tipų trūkumus ir privalumus, nesunkiai nuspręsite, kuris variantas geriausiai tiktų Jums ir Jūsų pjaunamiems plotams. Gausų žoliapjovių pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje, čia jas įsigysite itin palankiomis kainomis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *