Šulinys sode

šulinys1Kaip visiems gerai žinoma, be reguliaraus laistymo gero daržo lysvėje auginamų agurkų derliaus neišauginsi. Tačiau ką daryti, jei iki artimiausio vandens telkinio kelias tolimas, o centralizuotas vandentiekis sode iki šiol neįrengtas?

Išeitis yra ir ji gana paprasta, patikrinta ne vienos sodininkų kartos. Jums siūlome įsirengti šulinį.  Pagal savo konstrukciją sodo šuliniai būna vamzdiniai, gręžiniai, vamzdiniai (pramoninio gręžimo), šachtiniai (tradiciniai šuliniai, iškasti kastuvu) ir versminiai. Tačiau prieš išsirenkant šulinio tipą  ir pradedant jį statyti, būtina parinkti šuliniui vietą, kur vanduo yra kiek įmanoma arčiau žemės paviršiaus.

Tai padaryti galima skirtingais būdais. Kai kas rinkdami šuliniui vietą stebi gyvūnų elgesį, kai kas stebi augalus ir rūką, tačiau patikimiausias būdas yra žvalgybinis gręžinys.

Be to, reikėtų apsvarstyti ir tai, kad šulinys nuo santechnikos mazgo ir komposto duobės  turėtų būti izoliuotas ne mažiau kaip 30 metrų. Jeigu šulinys daugiausiai bus skirtas augalų laistymui, prieš jį pastatant reikia pagalvoti apie jo arčiausią vietą prie daržo.

šulinys2Šiandien šuliniai daromi iš patikimų betoninių konstrukcijų. Betoninių šulinių įrengimui naudojami betoniniai vamzdžiai arba į žemę įkasami žiedai. Tačiau jei dėl to taip pat kyla sunkumų, liaudies žinovai pataria naudoti monolitinius liejinius. Šiuo atveju per visą šulinio stulpo gylį įstatomi du klojiniai (išorinis ir vidinis), kurie galiausiai užliejami betonu.

Kaip šulinio sienas tvirtinančius elementus galima naudoti  įvairius metalinius virbus arba plonus vamzdžius, kurie taip pat kaip ir armatūra suteikia konstrukcijai  standumo ir žymiai pratęsia šulinio tarnavimo terminą.

Toliau viršutinę šulinio dalį galima padaryti priklausomai nuo jūsų estetinių pageidavimų: medžio, plytelių, lauko akmens, rentinio arba aplinkui šulinį pasodinti keletą rožių krūmų.

Jeigu leidžia jūsų lėšos, vandens iš šulinio sėmimą (siurbimą) galima automatizuoti pastačius siurblį arba elektrinį prievadą kibiro kėlimo mechanizmui.

Net jeigu jūs planuojate naudoti šulinį tik laistymui, stenkitės laikytis visų reikalingų sanitarinių normų. Taip kaip ir antstatas su nedideliu stogeliu virš šulinio padaromas ne dėl dekoratyvumo. Jis tarnauja apsaugodamas šulinį nuo lietaus vandens, lapų ir kitų elementų patekimo, taip užteršiant šulinį.

Sportbaciai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *