Pasirūpinkime tuo, ką valgome

Šviežiai užaugintos daržovės bei žolelės yra daug skanesnės bei sveikesnės, nei tos, kurias mums kasdien siūlo įvairiausios turgavietės ar prekybos centrai. Taip pat galite pajusti neapsakomai nuostabų jausmą, kuomet draugams ir šeimai patiekiate paties išdaugintas daržoves.

Kaip ir daugėlis darbų sode, taip ir daržovių auginimas, reikalauja tam tikro darbo ir laiko kiekio, tačiau išmokę pagrindinius žingsnelius ir technikas galite visą šią sodininkystę padaryti linksma patirtimi. Toliau pateiksime keletą būdų, kurie turėtų padėti sukurti Jūsų sodą itin unikalų.

  1. Pradėkite nuo mažos teritorijos. Viena didžiausių žmonių daromų klaidų yra ta, jog sumąstę įsirengti darželį, jie iškart aprėpia didžiulius žemės plotus, kurių priežiūra reikalauja itin daug priežiūros bei kantrybės. Daug geriau pradėti nuo mažesnio žemės ploto (pavyzdžiui šešios pėdos ant aštuonių pėdų dydžio sklypelio). Tokiu būdu galėsite išmėginti pasirinktas daržovių rūšis ir įsitikinti, jog jos gerai augs ir ves derlių Jūsų sklype. Tokia pradžia gali būti sėkmingos ateities garantas. Nusprendę, kas tinka pasirinktajam žemės sklypeliui ir jausdami didesnio derliaus poreikį, galėsite žemės plotą padidinti ir tai darydami būsite užtikrinti, kad sugebėsite pasiekti norimą rezultatą.
  2. 2. Prieš sodindami būtinai pasirūpinkite žemės kokybe. Derėtų pradėti nuo žemės sukasimo, žolių išravėjimo, sulyginimo. Taip pat, neužmirškite išrinkti stiklų šukes, akmenis bei kietesnius grumstus. Puri, sutvarkyta ir paruošta sodinimui žemė- tai augalų šaknų kokybės garantas. O juk visi puikiai žinome, kad kuo geriau yra išsivysčiusios šaknys, tuo geriau augalas deri ir veda vaisius. Tad tai bus tikrai į naudą.
  3. Daržoves ir žoleles rinkitės atidžiai. Tuomet, kuomet renkatės augalus yra svarbu ne tik ką, bet ir kokį kiekį pasirinktųjų augalų pasodinti. Geriausia, jei atkreipsite dėmesį į tai, kokių žolelių ar daržovių poreikį jaučiate namuose. Nušausite du zuikius vienu šūviu- neprisisodinsite nereikalingų daržovių, kurios tik užims vietą, o akivaizdžios naudos neturės bei pritrūkus tam tikrų žolelių nereikės keliauti į parduotuvę, o galėsite jų gauti tiesiog atvėrę duris. Dažniausiai sodinami, reikalingi virtuvėje ir lengvai pryžiūrimi augalai būtų šie: pomidorai, agurkai, paprikos, porai, krapai, pupelės bei bazilikas.
  4. Prižiūrėkite pasodinę. Kelias į darželio pasisekimą yra pastovi jo priežiūra. Turbūt visi suprantame, jog kiekvienam gyvam organizmui, o įskaitant ir augalus, yra reikalingas dėmesys. Tad būtų nuostabu, jei karts nuo karto atkreiptumėte dėmesį į augalo lapus (ar jie nėra pageltę ar aplipę kenkėjais). Be abejo svarbią vietą užima ir laistymas ir ravėjimas. Be vandens ir šviesos daržovių tikrai neužauginsite. Pabandykite įsivaizduoti, kaip turėtų užaugti ką tik išdygęs poro daigelis, kuomet aplink jį lyg džiunglės apaugusios piktžolės ir dar jaučiamas vandens trūkumas. Juk tai tikrai nepalankios sąlygos augalui, iš kurio tikitės gerų rezultatų. Derėtų priminti ir derliaus nuėmimą. Jei labai užtęsite jų nuskinimą, tikėdamiesi, jog taip padidinsite derliaus kiekį, labai klystate. Tuomet daržovės tiesiog pernoks, o žolelės peraugs ir nebebus skanios. Kodėl? Ogi todėl, nes augalas būtent šiems vaisiams skirs visą energiją.

Straisnis verstas iš anglų kalbos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *