Ką geriausia sodinti pavasarį?

Žiema po truputį įsibėgėja ir darbų sodo darželyje nebelieka. Viskas lyg ir padaryta, sutvarkyta… Ką daryti tada? Ogi pradėti mąstyti apie ateinantį sezoną. Vienas efektyviausių būdų puikiai išnaudoti pavasario laikotarpį- susiplanuoti savo veiklą. Galite pradėti nuo žemės paruošimo ir pereiti prie sėklų sodinimo. Jei esate ne senai „iškeptas“ sodininkas, turbūt nelabai ir žinote, ką geriau ankščiau, o ką vėliau, sodinti.

Taigi, nors iki pirmųjų vynuoginių pomidorų sėklų sodinimo dar toli, tačiau yra ir daugybė kitų daržovių, kurioms tinkamas sodinimo terminas yra pavasaris. O ypač- jo pradžia. Vėsus, gaivus šio sezono oras bei drėgna žemė yra puikiausiai tinkama žirnių ar salotų sodinimui. Taip pat, neužmirškite ir daugiamečių daržovių, tokių kaip antai rabarbarų ar šparaginių pupelių sodinimui. Tad dabar ir trumpai aptarsime būtent tas daržoves, kurias patartume sodinti ankstyvą pavasarį.

  • Šparaginės pupelės– tai vienos iš daugiamečių daržovių. Jų sodinimui tinka Kovo mėnesio pradžia. Na žinoma, jei temperatūra dar nėra pliusinė, sėklų žemėn dėti nebūtų patariama, tačiau tai pasitaiko itin retai, tad didelių rūpesčių užsitęsusi žiema neturėtų sukelti. Šios rūšies daržovės ūglius pradeda leisti praėjus dviem ar keturioms savaitėm po jų pasodinimo ir auga iki pat rudens. Skynimui geriausios rudenį, tad norint, jog derlius būtų ankstyvesnis, ir sodinimu derėtų ne Gegužę. Taip pat neužmirškite atkreipti dėmesį į vietą, kurioje planuojate sodinti pupeles, nes joms būtina pilno apšvietimo zona. Kuo geriau parinksite vietą, tuo daugiau šansų, kad vėliau sulauksite gerų rezultatų.
  • Salotos– tai tokios daržovės, kurių sodinimas nesukels pernelyg didelio vargo ir nepraėjus dideliam laiko tarpui galėsite džiaugtis puikiais rezultatais. Visi puikiai žinome, jog ši daržovių rūšis yra nepamainoma virtuvėje ruošiant įvairiausias salotas. Taip pat jos yra ir sveikos, salotose gausu mineralų bei įvairiausių vitaminų. Geriausia šiuos žaliuosius krūmelius sodinti šiltnamiuose, ypač tuomet, kol aplinkos sąlygos lauke yra ne itin palankios. O norint greitesnio derliaus- pridenkite žemę plėvele. Tokiu būdu bus sudaromas lyg antrasis šiltnamis, tad temperatūra bus dar šiltesnė. Neužmirškite, jog augalams, kurie veda derlių pavasarį, nėra palankūs durpių sluoksniai, nes tuomet joms prireikia papildomo laiko prasibrovimui pro nereikalingą sluoksnį. Beje, nepersistenkite su vandens kiekiu, jei bus itin drėgna- sėklos neaugs, o jei per sausa- salotos gali užaugti karčios.
  • Žirniai yra vienos iš seniausiai toleruojamų pavasarinių daržovių rūšių. Geriausias laikotarpis žirnių sodinimui yra Balandžio mėnuo, nes tuomet aplinka nebūna atšiauri. Norint sulaukti derliaus ankščiau, galima juos kaip ir salotas sodinti šiltnamyje, tačiau neužmirškite, jog jų krūmai auga išties aukšti, tad jiems prireiks didesnio ploto žemės. Vienas iš svarbesnių dalykų, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį jau pasodinus žirnius- pasirūpinimas reikiamomis atramomis. Augdami žirniai stypsta aukštyn ir jiems reikia ant kažko vynioti savo vijoklines atžalas. Geriausiai tam tinkamos medžių ar tvirtesnių krūmų šakos.

Straipsnis verstas iš anglų kalbos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *