Balandžio mėnuo kviečia į sodą

Pavasaris dažniausiai siejamas su atgimimu bei atsinaujinimu. Tačiau šiais metais jis itin neprognozuojamas. Kad ir pažvelgus į orų prognozes ar patyrinėję savo sklypelio žemę, galime lengvai prieiti išvadų, jog įšalas dar nepasitraukė iki kitos žiemos. Vienaip ar kitaip yra prognozuojama, jog oras balandžio mėnesį turėtų gana smarkiai atšilti, o tai prives prie to, jog įšalas paliks ir mūsų daržų žemelę. Vadinasi galėsime pradėti darbuotis. Tikriausiai balandžio mėnesį galėsime pavadinti tikruoju pavasariu ir pagaliau ištraukti žiemai suslėptus darbo įrankius bei išsiruošti sodan.

Vienas svarbiausių darbų, kurį turėtumėte atlikti prieš eidami dirbti, būtų sąrašo „Ką reikia atlikti“ susidarymas. Tam turėtumėte skirti pusdienį laiko ir susirašyti, kokias užduotis reikėtų atlikti. Ne prasta mintis būtų šalia pasirašyti ir kokiu oru tai galima atlikti. Nes nepaisant oro mūsų sodo augalams visuomet yra reikalingas maitinimas, genėjimas bei kitoks prižiūrėjimas. Tad pasieksite puikų rezultatą: atliksite visus darbus, nes „blogas“ oras nebegalės būti pasiteisinimu.

Mąstote, ką reikėtų surašyti į minėtąjį sąrašą? Galime padėti. Tai galėtų būti tokie darbai kaip žolyno sutvarkymas (į kurį įeina įvairiausių šiukšlių surinkimas; naujų sėklų pasėjimas, ten, kur žolė iššalė), komposto dėžės sutvarkymas (bei patikrinimas, ar nieko nenutiko šaltuoju metų laiku) ar pjūklų, kirvių ir sodo žirklių galandymas. Be abejonės dėmesio turėtų sulaukti ir sklypo žemė, nes po derliaus dažniausiai ji būna ne itin derlinga, tad derėtų pasirūpinti jos patręšimu. O dar vienas aspektas yra daugiamečiai bei pavasariniai augalai. Daugiamečiams augalams dažniausiai reikalingas genėjimas, praėjusio sezono lapų nuskynimas bei panašūs darbai, kurie yra tiesiogiai priklausomi nuo auginamo augalo rūšies ar veislės. Kalbant apie ankstyvuosius pavasrio augalėlius, tokius kaip krokai ar snieguolės, būtų ne pro šal, jei nuskabytumėte arba nukarpytumėte jau nuvytusius žiedelius.

Jei jau sutvarkėte sodą, galite prieiti prie kitos pakopos, kuri lems Jūsų sodo kokybę ateinančio sezono metu. Atšilus žemei galie užsiimti daržovių bei gėlių sodinimais. Taip pat, tai galite ne tik įšalui išejus, o ir jam esant, tačiau tokiu atveju patartina augalus sodinti į mažučius vazonėlius ir auginti namuose arba į šiltnamius, o vėliau temperatūrai atšilus persodinti laukan.

Ir paskutinis aspektas, apie kurį turbūt nė nesusimąstėte. Kadangi gamta atšilimo laikotarpiu atsinaujina, taip ir buvimas gamtoje gali padėti atsinaujinti žmogui. Psichologai bei psichoterapeutai yra ištyrę, jog būtent žiemą dažniausiai žmonės yra kamuojami depresijos. Tad vienas iš būdų, kaip šią „ligą“ išgyditi, būtų pasiūlymas palikti savo jaukių ir šiltų namučių zoną bei išlįsti laukan. Tai dvejopa nauda: pirma – kvėpuosite grynu (arba bent jau ne sudususiu namų) oru, o antra – pajudėsite ir tapsite aktyvesni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *