Kaip sukurti miniatiūrinį sodą

Labai originaliu ir efektingu dekoravimo elementu gali tapti miniatiūrinis sodas, išaugintas stikliniame inde. Tokia namų puošmena pareikalaus jūsų rankų miklumo, gero skonio ir fantazijos. O gauti rezultatai tikrai neleis gailėtis dėl prarasto laiko ir jėgų kuriant miniatiūrinį sodą jūsų namuose. Šiam sumanymui įgyvendinti jums prireiks panaudoti šilumą mėgstančius augalus. Puikiai šioje sodo kompozicijoje žiūrėsis nedideli tropiniai augalai.

Taigi, pradžiai jums prireiks mažų akmenėlių šio miniatiūrinio sodo drenažui. Šiuos akmenėlius stenkitės parinkti gražesnius, kad ir pats drenažas pasitarnautų kaip dekoratyvinis miniatiūrinio sodo elementas. Tam, kad sodo kompozicija būtų dar originalesnė, galima panaudoti ne tik mažus akmenėlius, bet ir didesnius akmenis, kurie čia suvaidins uolų ir kalnų vaidmenį.

Permatomą indą, skirtą miniatiūrinei oranžerijai jūs galite pasirinkti bet kokį. Svarbiausia, kad tai būtų talpa iš nespalvoto permatomo stiklo. Miniatiūrinio sodo rezervuaro forma priklausys tik nuo jūsų skonio ir pasirinkimo. Jūs galite pasirinkti akvariumą, didesnę vazą, stiklinę, bokalą arba gražios formos panaudotą butelį. Svarbiausia prieš panaudojant šią talpą gerai ją išplauti ir išdžiovinti.

Jeigu sugalvojote savo miniatiūrinį sodą papuošti detalėmis iš miško, pavyzdžiui, samanomis, tokiu atveju jums teks nuvykti į mišką ir ten surinkti visas reikalingas medžiagas (įvairaus dydžio ir skirtingų samanų gabalėlius). Kai jau turėsite visas medžiagas savo sumanymui įgyvendinti, tada paruoškite miniatiūrinio sodo talpą. Priberkite į ją drenažo akmenėlių, o viduryje padarykite nedidelę duobutę. Jos prireiks medžio angliai, kuri apsaugos žemę nuo surūgštėjimo ir nuo nemalonių kvapų.

Po to reikia užberti nedidelį kiekį stambiapluoštės miško paklotės – ir tai bus paskutinis darbas ruošiant žemę jūsų mini sodui. Toliau prasideda pati įdomiausia dalis. Jums reikia suguldyti samanų gabaliukus, stengiantis iš jų padaryti savotiškas kalvas ir slėnius. Po to sudėkite „uolas“. Šiuo atveju galite netaupyti, nes kuo jų daugiau, tuo gražesnis bus gamtovaizdis. Tam, kad jūsų akmeninės „uolos“ būtų stabilios, galima panaudoti mažus akmenėlius, kuriuos reikia sudėti į duobutes ir kitas tuštumas.

Kai jūsų miniatiūrinis sodas bus baigtas, beliks jį apipurkšti vandeniu. Ir nepamirškite, kad tokia drėgmė sodui bus reikalinga beveik kasdien. Žinoma, toks sodas jūsų namų nepuoš amžinai, tačiau porą mėnesių jis tikrai džiugins jūsų akis savo greitai praeinančiu žavesiu.

Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *