Sodo stalo paieškos: kaip pasirinkti geriausią?

Dažnu atveju, sodo stalas yra tarsi sodo širdis. Jis suteikia vietą susiburti šeimai ir draugams, o taip pat, tiesiog mėgautis grynu oru, puikiu maistu ir laisvalaikiu. Tačiau, sodo stalų pasirinkimas yra tikrai platus ir įvairus. Tad, pasirinkti tinkamiausią ir labiausiai poreikius patenkinantį sodo stalą gali būti ne taip paprasta kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Dėl šios priežasties, ieškantiems geriausio sodo stalo naudinga atsižvelgti į kelis dalykus, kurie turėtų palengvinti sodo stalo įsigijimą. Šiame straipsnyje šiuos aspektus ir apžvelgsime. 

Sodo stalo forma

Pradėjus sodo stalo paieškas, pirmiausia teks susidurti su tuo, kad sodo stalai yra labai skirtingi. Jie skiriasi ne tik savo dydžiu, bet ir forma. Na, o pasirinkti tinkamą ir gerą – be galo svarbu. Sodo stalai gali būti apvalūs, stačiakampiai, ovalūs, kvadratiniai. Tinkamos formos pasirinkimas visiškai priklauso nuo lauko erdvės dydžio. Apvalus ar ovalus sodo stalas užims kur kas mažiau vietos nei kvadratinis ar stačiakampis. Taip yra todėl, kad šie stalai neturi ryškių kampų, kurie užgožtų erdvę. Tačiau, stačiakampis arba kvadratinis stalas gali būti pristumiamas prie sienos ar į kampą ir taip suteikti daugiau laisvos vietos. Teigiama, kad apvalus arba ovalus stalas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori maksimaliai daug laisvos erdvės, lankstumo, sėdimų vietų atžvilgiu. Tuo tarpu, kvadratiniai stalai puikiai tiks didelei erdvei, o stačiakampis stalas garantuos klasikinį įvaizdį. Rinkdamiesi atsižvelkite į lauko erdvės formą. Jei ji yra nestandartinė, apvalus ar ovalus stalas taps geriausiu pasirinkimu. Na, o tie, kurie nori lauko erdvei suteikti klasikinį įvaizdį, vienareikšmiškai reikėtų rinktis stačiakampį stalą. 

Sodo stalo dydis

Sodo stalo dydžio pasirinkimas taip pat priklauso nuo sodo erdvės dydžio, o negana to ir jūsų poreikių. Rinkdamiesi turėtumėte atsakyti sau į klausimą: kaip planuojate naudoti sodo stalą? Galbūt jis jums reikalingas tik retam naudojimui, o galbūt jis taps pagrindine vasaros sezono vakarienių vieta? Taip pat, viskas priklauso ir nuo to, kiek žmonių, dažniausiai, naudosis stalu. Jei turite didelę šeimą ar dažnai sulaukiate gausaus būrio svečių, didelis ir talpus stalas bus geriausias pasirinkimas. Tiesa, jis tiks tik tuo atveju, jei lauko erdvė yra tikrai didelė. Kitu atveju, vertėtų pasirinkti išskleidžiama, ištiesiamą stalą. Na, o mažai erdvei, porai puikiai pasitarnaus ir nedidelis staliukas. Siekdami pasirinkti tinkamai, tikrai turėtumėte išsimatuoti erdvę, prieš įsigydami stalą. Svarbu, kad sodo stalas neužgožtų visos erdvės, netrukdytų praėjimams, kitiems sodo baldams. Taip pat, svarbu, kad prie jo laisvai ir patogiai galėtų susėsti visi jums brangūs žmonės. 

Sodo stalo medžiaga 

Medžiaga, iš kurios pagamintas sodo stalas vaidina itin svarbų vaidmenį. Nuo jos priklauso stalo patvarumas, ilgaamžiškumas, priežiūra, kaina. Mediniai sodo stalai – populiarus pasirinkimas. Tai natūralia ir jaukumu spinduliuojančia išvaizda pasižymintis sodo stalai, kurie gali būti gaminami iš skirtingų medienos rūšių. Skirtinga mediena pasižymi skirtingomis ypatybėmis, atsparumu oro sąlygoms. Niekada neapsiriksite pasirinkdami kietmedžio medienos stalą, tačiau, puikiu pasirinkimu gali tapti ir stalas iš pušies ar egzotiškos medienos. Naudinga atminti, kad medinius sodo stalus, kaip ir kitus lauko baldus būtina reguliariai prižiūrėti. Siekiant, kad jie tarnautų ilgai ir neprarastų savo puikios išvaizdos, juos svarbu laikas nuo laiko lakuoti, alyvuoti, perdažyti. Kitas pasirinkimas – metaliniai lauko stalai. Jie gali būti pagaminti iš aliuminio, plieno ar kaltos geležies. Akivaizdu, kad šie stalai pasižymi patvarumu, tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Visi jie yra atsparūs rūdims, UV spinduliams, todėl, nepraranda savo spalvos. Tiesa, dažnu atveju, metaliniai stalai yra gana sunkūs, bet išsiskiria savo dizainais. Pigiausias ir lengviausias pasirinkimas – plastikiniai sodo stalai. Jie yra itin lengvi, pasižymi spalvingumu ir skirtingais dizainais. Tačiau, gali būti nuverčiami vėjo, o dėl aršių saulės spindulių gali prarasti ir savo pradinę spalvą. Kita vertus, tai puikus, biudžetinis pasirinkimas. 

Neatsiejamos kompanionės – sodo kėdės

Išsirinkus tinkamą sodo stalą reikėtų nepamiršti pasirinkti ir prie jo derančių sodo kėdžių. Priklausomai nuo stalo dydžio ir žmonių skaičiaus, kuris stalu naudosis, priklausys ir kėdžių pasirinkimas. Naudinga rinktis keliomis kėdėmis daugiau, kad užklupus netikėtiems svečiams galėtumėte jiems suteikti patogią sėdimą vietą. Taip pat, naudinga rinktis kėdes bei jas derinti prie sodo stalo. Ta pati medžiaga ar panašus dizainas padės sukurti vientisą lauko erdvės stilių. Itin platų ir įvairų sodo kėdžių pasirinkimą galite rasti internetinėje parduotuvėje Varle.lt, paspaudę nuorodą: https://www.varle.lt/lauko-kedes-foteliai-pufai/

Apsilankykite Varle.lt svetainėje, kur rasite itin platų ir įvairių sodo stalų, kėdžių bei kitų baldų pasirinkimą. Čia visada žemos kainos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *