Kokių profesijų atstovai turi dėvėti specialius darbo drabužius?

Specialią aprangą, uniformą turi dėvėti ne tik policininkai ar medikai, tačiau ir daugelis kitų specialistų, kurie pirmiausia atlikdami bet kokius darbus turi pasirūpinti savo saugumu. O viskas prasideda nuo tinkamos darbo aprangos, kuri yra kuria specialiai tam tikros sferos specialistams.

Nežinote, ar Jūsų profesija „reikalauja“ konkrečios aprangos? Bandysime aptarti specialistus, kuriems būtini darbo drabužiai. Ir tikrai ne tik dėl to, kad tai įpareigoja įstatymas, tačiau pirmiausia dėl savęs, kadangi tinkama apranga užtikrins ne tik saugų darbą, tačiau ir našumą bei greitį

  • Elektrikas

Labai dažnai darbo drabužiai yra reikalingi tiems, kurie dirba pavojingomis sąlygomis. Ir elektrikas – tikrai vienas iš tų specialistų. Jam yra būtini ne tik specialūs darbo batai, tačiau ir  storas, geros kokybės pirštines. Deja, net ir pati mažiausia klaida, netikslumas – gali baigtis labai dideliu pavojumi sveikatai. Dėl to tinkama apranga ir avalynė, kuri yra elektrai  nepralaidi – vieno svarbiausių daiktų, kuriuos kasdien su savimi privalo turėti šios sferos specialistas. Svarbiausia, žinoma, kad apranga būtų skirta konkrečiai elektrikams.

  • Statybininkas

Visi puikiai žino, kad statybininkas taip pat kasdien turi vilkėti drabužius, kurie jam ne tik suteikia mobilumą, tačiau taip pat ir atsparumą šalčiui, kitiems aplinkos poveikiams. Dažniausiai vieni drabužiai yra tinkami, kai asmuo dirba patalpose, su vidaus apdaila, ir visai kiti, kai yra dirbama lauke. 

Žinoma, dirbantiems lauke svarbu tokie, kurie atitinka konkretaus metų laiko pojūčius. Nuo labai šiltų rūbų žiemai iki plonesnių, tačiau su atšvaitais ir tuo pačiu atspariais drėgmei – vasaros sezonui. Būtinas statybininko atributas yra šalmas, taip pat – batai su labai storu padu.

  • Miško darbuotojas

Dar vienas specialistas, kuriam dažniausiai dėl darbo aplinkos kyla daug rizikų, yra medkirtys bei kiti, kurie dirba miško aplinkoje. Jiems pirmiausia reikia ne tik gerų šamų, tačiau ir tokių lauko drabužių, kurie leistų išvengti peršalimo. Juk tenka dirbti ne tik vasaromis, tačiau ir žiemomis. Lauko drabužiai taip pat turi būti atsparūs drėgmei. Tai leis išvengti peršalimo ligų net ir tokiu atveju, kai dirbate per lietų.

Svarbiausia, kad pasirinkti drabužiai būtų to žmogaus dydžio. Tik tokiu atveju judėjimas bus patogus. Juk su jais teks būti visą dieną. Svarbu – geras prigludimas prie kūno ir tuo pačiu malonus judėjimas.

  • Stogdengys ir kiti aukštalipiai

Pavojingomis sąlygomis dirba tie asmenys, kuriems tenka atlikti įvairius darbus aukštyje. Jiems reikia ne tik atsparių aplinkos poveikiui drabužių, tačiau ir tokių, kurie maloniai glustų prie odos, būtų aptempiantys. Svarbu, kad žmogus su tokiais rūbais jaustųsi tarsi su antra oda. Taip pat galvos apsaugai irgi reikalingas šalmas, geri batai, galiausiai, pirštinės.

Įsigykite gumines pirštines, batus, šalmus, viską ko reikia – specializuotose prekybos vietose. Tokiu atveju galėsite būti ramus, kad rūbai bus geros kokybės ir ne tik tarnaus daug metų, tačiau ir esant sunkioms sąlygoms arba bet kokiam pavojui – apsaugos žmogų ir leis jam tinkamai atlikti tuos darbus, kuriuos jis daro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *