Kaip išsirinkti sodo sūpuokles?

sūpuoklės1Praktiškai kiekviena sodo reikmenų parduotuvė gali pasiūlyti sodininkams įsigyti malonų pirkinį – sodo sūpuokles. Šios konstrukcijos nauda ir patogumas neginčijamas, tačiau daug priklauso ir nuo gaminio kokybės. Kaip ilgai sūpuoklės tarnaus ir kokį svorį jos gali išlaikyti? Šie klausimai visuomet iškyla sodininkų, planuojančių įsigyti sūpuokles, mintyse.

Prieš pradedant rinktis, suplanuokite vietą, kur statysite sūpuokles. Priklausomai nuo konstrukcijos, sodo sūpuoklės gali būti statomos tik ant lygaus ir tvirto žemės paviršiaus, arba gali būti pastatomos tiesiog ant vejos, tarp rožių krūmų. Žinoma, šiuo atveju daugelis sodininkų atsiduos pirmenybę universalios konstrukcijos sūpuoklėms, tačiau kaip dažniausiai pasitaiko, jos kainuoja šiek tiek brangiau.

Sodo sūpuoklės pagal savo talpumą gali būti paskaičiuotos dviems arba trims vietoms. Tai nusako ne tik sūpuoklių gabaritai, bet ir jų keliamoji galia. Standartinis leidžiamo svorio išlaikymo diapazonas sudaro 120-300 kg. Be to, reikia atsižvelgti į tai, kad krūvis sūpuoklėms gerokai išauga, jeigu, pavyzdžiui,  ant jų šokinėja vaikai, o tai yra neleistina.

Pagal savo konstrukciją sodo sūpuoklės taip pat gali būti išardomos ir stacionarios, su atlošu ir be jo. Sūpuokles su atlošu galima laisvai reguliuoti arba keisti jų poziciją.

sūpuoklės2Taigi, atvykę pirkti sūpuoklių ir nusprendę, už kokią sumą pirksite šį daiktą,  pradžioje galite šiek tiek sutrikti. Juk su kiekviena nauja konstrukcijos galimybe išauga ir jos kaina. Tačiau šiuo atveju taupyti neverta, nes prisiminti tai, jog sodo sūpuoklės išlaiko tik 120 kg svorį, turėsite tik jūs ir tai ne visada. Reiškia anksčiau ar vėliau susiklostys situacija, kai jūs ar jūsų sodo svečiai netyčia viršysite leidžiamą krūvį, kas gali ne tik sulaužyti sūpuokles, bet ir traumuoti žmones.

Tam, kad poilsis ant sodo sūpuoklių būtų dar malonesnis, šalia jų galite pastatyti vazonus su petunijomis arba kitais žydinčiais augalais.

Pirkdami sodo sūpuokles nepamirškite įsigyti ir papildomų jų dalių: tinklelio nuo uodų ir uždangos nuo lietaus. Šie sūpuoklių papildai paprastai brangiai nekainuoja, tačiau sūpuoklių naudojimą padaro daug patogesnį. Tokiu būdu, vakare, sėdint ant sūpuoklių neteks kentėti vabzdžių įkandimų, o pradėjus lyti nereikės skubėti susirinkti sūpuoklių ir patiems slėptis patalpoje.

Pastačius sode sūpuokles, reikia prisiminti, jog tai dažniausiai yra vieta sėdėti, ir rimtai ant jų įsisupti nepatariama.

  4 comments for “Kaip išsirinkti sodo sūpuokles?

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *