Sodo tvenkinio aksesuarai

prudasSodo tvenkinys visada labiau traukia akį, jei yra papuoštas įvairiais specialiai tam skirtais aksesuarais. Nesvarbu, ar tai būtų įvairių dydžių akmenys, ar gėlių vazonai, ar medinės skulptūros, jie tikrai padės originaliai „įrėminti“ jūsų sodo tvenkinį, prie kurio norėsis praleisti daugiau laiko.

Akmenys. Įvairios kilmės ir dydžio akmenys gali būti naudojami papuošiant sodo tvenkinio krantus, ir kaip įvairių lygių stovai gėlių vazonams. Gražius bet kokio dydžio gamtinius akmenis galima rasti ir už sodo teritorijos, tačiau jei netenkina jų kokybė ir dydis, juos galima įsigyti ir specialiose parduotuvėse. Prie tvenkinio gerai žiūrisi lengvi bazaltiniai tufai, neturintys kalkių, ir granito akmenys, nors jie yra labai sunkūs.

Perkant akmenis specialioje parduotuvėje, verčiau rinkitės senus, nugludintus akmenis, o ne naujus, ką tik atvežtus iš skaldos karjero. Klintys ir kreida yra lengvi ir patogūs naudoti, dažnai yra įdomios formos, tačiau šie akmenys kietina ir šarmina tvenkinio vandenį, o tai ne visada yra pageidautina, ypač jei tvenkinys yra nedidelis.

Medžiai. Tvenkiniui papuošti tinka senos, susipynusios medžių šaknys, idealiai tam tinka skendulys, pragulėjęs vandenyje arba pelkėje ilgą laiką, tik jis turi būti tvirtas ir lygus, be puvėsių. Kaip tvenkinio aksesuarą galima pasirinkti ir senas ąžuolo šakas, kurios pūva labai lėtai. Beje, visas akmenines ir medines tvenkinio detales, prieš papuošiant vandens telkinį, reikia gerai išplauti ir nuvalyti.

Skulptūros. Prie tvenkinio ir pačiame tvenkinyje gražiai atrodo ir skulptūros iš pačių įvairiausių medžiagų. Jas galima patiems pasidaryti, jei turite polinki kurti, arba skulptūras galima įsigyti specialiose parduotuvėse. Jų pasirinkimas yra pakankamai didelis, skulptūros dažniausiai pagamintos iš keramikos, specialaus plastiko arba medžio. Tačiau šioje srityje jūs galite panaudoti ir savo fantazuoją, susikurdami originalų sodo tvenkinio apipavidalinimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *