Sodo sklypo dizainas

Renkant sodo apipavidalinimo medžiagas svarbų vaidmenį vaidina architektūrinis sodo namo stilius. Tokiu atveju yra laikomasi tam tikros krypties dizaino.

Romantikos mėgėjams. Nedidelio valgomojo įrengimas romantiniame stiliuje  daugiau pagrįstas intuicija, nei kokiais nors dizaino įstatymais. Bet kokia, net pati menkiausia detalė gali pastūmėti link nevaržomos fantazijos apraiškų. Tipiniais „romantiniais“ augalais yra laikomos vijoklinės rožės, raganė ir bijūnai. Būtini tokio stiliaus sodo atributai – tankiai gėlėmis apjuostos pavėsinės, pasteliniai tonai. Skirtingai nuo klasikinio arba šiuolaikinio sodo kampelio, apskaičiuoto tikrai puotai už didelio šeimos pietų stalo, romantiniam stiliui pakanka nuošalios romantiškos nišos dviems žmonėms. Grakštūs aksesuarai suteikia romantinio stiliaus sodo kampeliui individualumo natų. Rafinuotos skulptūros iš akmens, terakotos arba metalo vaidina taškų ant „i“ vaidmenį, kuris būtinas norint pasiekti bendro sodo vaizdo išbaigtumo. Gerai žiūrėsis ir angelo figūros, laikančios šviestuvą, žibintas, kuris puikiai tiks ir poilsio kampeliui, ir norint papuošti gėlių klombą.

Modernas. Šį stilių atitinka santūrus dizainas. Čia puikiai tiks lengvos šiuolaikinio bistro stiliaus kėdės  arba sodo baldų iš aliuminio komplektas. Šio stiliaus lauko poilsinės grindų dangą geriausia padaryti iš betono plokščių. Gėlių vazonus galima parinkti panaudojant metalą. Tiks gražios formos kibirai, laistytuvai iš cinkuoto plieno skardos, vazonai. Jie ne tik išoriškai atitinka laiko dvasią, bet ir patogūs naudoti namuose bei sode dėl savo lengvumo. Talpose su sidabriniu blizgesiu žali lapiniai augalai atrodo šiuolaikiškai ir stilingai. Jeigu indas neturi vandens nutekėjimo ertmės, patieskite ant jo dugno keramzito sluoksnį, kuris pasitarnaus kaip drenažas. Modernui būdingas lengvumas, linijų tikslumas, drąsūs pasirinkimo sprendimai ir gėlių bei apipavidalinimo medžiagų suderinamumas.

Klasika. Klasikiniam stiliui tiks grindinys iš klinkerio plytų ir plokščių, moliniai gėlių ir kitų augalų kompozicijų indai; minkšti kontūrai, gamtinis akmuo, pavyzdžiui, granitas, apvalūs laiptai,  gamtovaizdinis gėlynų planavimas. Klasikinio stiliaus pagrindas yra natūralumas.

Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *