Sodininkystės nauda vaikams

Žmonės, vertinantys bei mokantys mėgautis sodininkyste, galėtų drąsiai teigti, jog ši veikla jiems suteikia ramybės, padeda susikaupti bei leidžia įsižeminti tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasmėmis. Nenuostabu, kad sodininkystė turi ir didžiulį teigiamą efektą mūsų vaikams. Kuo ji naudinga mažiesiems ir kodėl turėtume skatinti bei kviesti savo vaikus sodininkyste užsiimtu su mumis kartu? Štai keletas pagrindinių naudų, kurias jūs ir jūsų vaikas gali gauti užsiimant šia veikla.

sodininkystė vaikams

Pagrindinių žmogaus pojūčių ugdymas

Visi 5 pagrindiniai žmogaus pojūčiai (rega, klausa, uoslė, lytėjimas, skonis) yra ugdomi užsiimant sodininkyste. Matydamas ir lytėdamas žemes vaikas supras, kokia yra žemės tekstūra ir kaip ji gali kisti dėl drėgmės. Ragaudamas užaugintą morką bei klausydamas jos traškėjimo ją kramtant jis supras kiek daug gali maža sėklytė, pajus daržovės tekstūrą bei skonį. Uosdamas užaugintą braškę vaikas kurs nuostabius prisiminimus kartu su jumis. Sodininkystė kartu su vaiku bus neįtikėtino pažinimo ir naujų atradimų šulinys jums ir jūsų vaikui. 

Dedamas pamatas mokslui

Kodėl lapai žali? Kodėl augalams reikalinga saulės šviesa? Kodėl purioje dirvoje burokėliai užauga, o molingoje žemėje – ne? Visus šiuos ir panašius klausimus, kurių vaikui kils daugybė, jūs galėsite jam atsakyti ir taip stiprinti jo žinias tam tikrose disciplinose. Žinoma, tai nebūtinai reiškia, kad vaikui, kuris užsiima sodininkyste, nebus reikalingas fizikos ar biologijos korepetitorius, bet tikimybė, jog šiose disciplinose vaikas bus imlesnis bei smalsesnis tikrai yra.

Puoselėjamas ryšys su vaiku

Sodininkystė yra nuostabus būdas kurti bei puoselėti ryšį su vaiku. Tai puiki veikla, kurios metu galite ištrūkti iš namų, atsitraukti nuo visų elektroninių įrenginių ir pabendrauti su atžala nieko netrukdomi. Užsiimant malonia bendra veikla vaikai yra linkę būti atviresni, o tai leidžia juos geriau suprasti ir atliepti jų poreikius.

Atsakomybės jausmo ugdymas

Dažnu atveju augalai reikalauja nuolatinės priežiūros – laistymo, tręšimo ar ravėjimo. Mokydamasis prižiūrėti augalą vaikas mokosi būti atsakingu už kažką jam svarbaus bei pradeda suprasta kaip jo veiksmai daro įtaką augalo klestėjimui. Visa tai vėliau jam tikrai pasitarnaus gyvenime.

Kantrybės puoselėjimas

Dažnai vaikai yra linkę nekantrauti. Visko, ko užsigeidžia, nori čia ir dabar ir tai tėvus gali varyti iš proto. Užsiimant sodininkyste su vaiku galime stipriai prisidėti prie jo kantrybės ugdymo, mat sodininkystėje niekas neįvyksta akimirksniu. Pasodintai sėklai reikia laiko išdygti, o ką tik palietam nuleipusiam daigeliui reikia laiko atsigauti. Tai stebėdamas vaikas taps kantresnis ir supras, kad kai kurių gerų dalykų reikia ir yra verta palaukti.

Tai tik keletas pagrindinių naudų, kurias sodininkystė gali suteikti jūsų vaikui. Nebūtina turėti sodą ar šiltnamį, kad pasikviestumėte vaiką užsiimti sodininkyste kartu. Paprastas kambarinių gėlių persodinimas ar bazilikų mažame vazonėlyje išdaiginimas gali sukurti tikrą šventę jūsų vaiko smalsumui.  Išsipurvinti rankas žemėse kartu su savo vaiku dar niekada nebuvo taip smagu ir naudinga!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *