Bulvių laikymas per žiemą

bulvėsBulves per žiemą geriausiai laikyti 2-3ºC temperatūroje ir 85-90 proc. oro drėgnumo sąlygomis. Bulves geriausia laikyti sausoje, vėsioje, tamsioje patalpoje, pavyzdžiui, žiemą neperšąlančiame rūsyje.
Pirmiausia bulves reikia kelias valandas pradžiovinti lauke. Bulves saugyklose patariama laikyti supiltas į ne aukštesnes nei 1,5 metro aukščio krūvas. Taupant saugyklų vietą, bulves galima suberti į dėžes skylėtais šonais. Dėžes su bulvėmis patariama sudėti ant paaikštinimų, 15-20 cm pakibusių virš grindų. Dėžių su bulvėmis taip pat negalima standžiai priglausti prie sienu. Laikant bulves, kampuose jų viršutinis sluoksnis sudrėksta, todėl kampuose susidaro įvairių ligų židiniai.
Norėdami išvengti ligų, sudėtas į kampus bulves tuoj pat uždenkite tuščiomis dėžėmis, maišais ar medžių pjuvenomis prikimštais krepšiais. Šios medžiagos veiksmingai sugeria drėgmės perteklių ir apsaugo bulves nuo puvimo. Kai tik šios uždengtos medžiagos sudrėksta, jas būtina pakeisti naujomis, sausomis. Ant bulvių kampo galima pridėti ir drėgmės perteklių sugerančių raudonųjų burokėlių.

  1 comment for “Bulvių laikymas per žiemą

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *