Morkų laikymas per žiemą

morkosMorkas per žiemą geriausia laikyti patalpose, kuriose nuolatinė oro temperatūra yra 1ºC šilumos, o santykinis oro drėgnumas 90-95 proc. Be to, morkų šakniavaisius oras turi pasiekti saikingai, o saugyklose privalo būti įrengta ventiliacija. Prieš sudėdami morkas į saugyklas, jas pradžiovinkite, kelias valandas palaikę lauke, o lapus nupjaukite lygiai su šakniavaisio viršumi, kad negalėtų ataugti pumpurai. Morkas rūsiuose galima laikyti ir supiltas į neperšąlančius kaupus. Morkas galima laikyti ir duobėse.
Morkų laikymas dėžėse. Dėžes patariama parinkti su standžiais šonais ir dangčiu. Morkas dėžėse patariama laikyti ne daugiau nei po 20 kg. Dėžes su morkomis sudėkite ant paaukštinimų (15-20 cm virš grindų).
Morkų laikymas smėlyje. Morkas sukraukite į 1 metro aukščio piramides ar kaupus galvutėmis į išorę, sluoksniuodami drėgnoku smėliu. Pradžiūvus viršutiniam smėlio sluoksniuim jį sudrėkinkite, lengvai nupurškę vandeniu iš šonų bei viršaus. Smėlio sluoksnis turi būti ne plonesnis nei 1 cm, o apatinis smėlio sluoksnis 2 cm. Be to, šiose krūvose morkų šakniavaisiai neturi liestis vienas su kitu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *