Raudonųjų burokėlių ir kierų šaknų laikymas per žiemą

burokeliaiRaudonųjų burokėlių laikymas. Ilgesnį laiką raudonuosius burokėlius patariama laikyti + 4 – 1ºC ir 90-95 proc. santykio oro drėgnumo sąlygomis. Raudonieji burokėliai gerai išsilaiko rūsiuose, kaupuose arba bet kuriose vėsiose patalpose. Prieš sudėdami į saugyklas, burokėlių šakniavaisius lengvai pradžiovinkite lauke, prieš tai nupjovę jų lapus.
Taupydami vietą burokėlius galite laikyti supylę į krūvas arba į dėžes, kuriose turi būti pragręžtos nedidelės skylės orui patekti. Dėžes galima sustatyti viena ant kitos, ant paaukštinimų, 10-15 cm aukštyje virš grindų ir nepriglausti prie pat sienos.

Krienų šaknų laikymas. Į dėžes suberkite 4 piršto storumo sauso smėlio sluoksnį, ant kurio krienų šaknis suguldykite taip, kad jos nesiliestų viena prie kitos, tada užberkite 2 piršto storumo smėlio sluoksniu. Taip krienų šaknis reikia sluoksniuoti iki pat dėžės viršaus, o viršutinį krienų sluoksnį užberti 4 pirštų storio smėlio sluoksniu. Taip paruoštas dėžes per žiemą reikia laikyti rūsiuose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *