Kaip paruošti tirpalus?

vanduoJei turite koncentruotų antpilų ar nuovirų, purkšti augalams reikės iš jų paruošti tirpalus. Jei norite paruošti bet kurios medžiagos 1 proc. tirpalą, tai 10 g šios medžiagos praskieskite 1 litru vandens arba 100 g – 10 litrų vandens. Jei norite paruošti 2 proc. tirpalą, 20 g medžiagos praskieskite 1 litru vandens arba 200 g – 10 litrų vandens.
Jei išmatuoti mažą kiekį sunku, tai panaudokite didesnį, t.y. gaminkite taip vadinamą pagrindinį tirpalą, o vėliau jį praskieskite. Pavyzdžiui, 1 litre ištirpinkite 10 g medžiagos, nupilkite 100 ml šio tirpalo ir jį 10 kartų praskieskite vandeniu, tuomet turėsite 0,1 proc. tirpalą.
Ruošdami 10 litrų vario ir muilo emulsiją, 9 litruose minkšto, o dar geriau – lietaus vandens ištirpinkite 150-200 g muilo. Atskirai 1 litre vandens ištirpinkite 5-10 g vasio sulfato. Tada, nuolat maišydami, plona srovele vario sulfato tirpalą supilkite į muilo tirpalą. Turi susidaryti gražios žalios spalvos skystis. Jei supildami tirpalus skubėsite ir prastai maišysite, gali iškristi nuosėdų dribsniai ir tokį tirpalą teks išpilti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *