Kaip paruošti tirpalus?

vanduoJei turite koncentruotų antpilų ar nuovirų, purkšti augalams reikės iš jų paruošti tirpalus. Jei norite paruošti bet kurios medžiagos 1 proc. tirpalą, tai 10 g šios medžiagos praskieskite 1 litru vandens arba 100 g – 10 litrų vandens. Jei norite paruošti 2 proc. tirpalą, 20 g medžiagos praskieskite 1 litru vandens arba 200 g – 10 litrų vandens.
Jei išmatuoti mažą kiekį sunku, tai panaudokite didesnį, t.y. gaminkite taip vadinamą pagrindinį tirpalą, o vėliau jį praskieskite. Pavyzdžiui, 1 litre ištirpinkite 10 g medžiagos, nupilkite 100 ml šio tirpalo ir jį 10 kartų praskieskite vandeniu, tuomet turėsite 0,1 proc. tirpalą.
Ruošdami 10 litrų vario ir muilo emulsiją, 9 litruose minkšto, o dar geriau – lietaus vandens ištirpinkite 150-200 g muilo. Atskirai 1 litre vandens ištirpinkite 5-10 g vasio sulfato. Tada, nuolat maišydami, plona srovele vario sulfato tirpalą supilkite į muilo tirpalą. Turi susidaryti gražios žalios spalvos skystis. Jei supildami tirpalus skubėsite ir prastai maišysite, gali iškristi nuosėdų dribsniai ir tokį tirpalą teks išpilti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.