Kaip pasigaminti Kalėdinį vainiką?

Artėjant didžiosioms metų šventėms, dažnas pagalvoja, kaip originaliau, o svarbiausia – neišleidžiant daug pinigų, puikiai pasipuošti namus. Neabejotinai, vainikas, kabinamas ant durų arba dedamas tiesiog ant stalo, yra labai subtili ir reikalinga šventinė atributika. Bus dar gražiau, jei tokį vainiką pasigaminsite patys.

Vainikų rūšys. Vainikus galima daryti iš pačių įvairiausių medžiagų. Klasikinis tradicinis vainikas daromas iš eglaičių ar kitų visžalių augalų šakelių (dailiai atrodo ne tik spygliuočiai, bet ir augalai su lapeliais, tokie kaip mėlynių krūmeliai), tačiau galima rinktis ir vien tik kankorėžius, uogas (tokias kaip šermukšniai), kaspinėlius ir juostas, šakeles, vyteles, jei namie yra vaikų – saldainius, riestainius ir viską, ką ti galite sugalvoti. Be šių medžiagų, papildomai galima papuošimui panaudoti medžiaginius (ar kitokius) kaspinus, žvakes, galima jau pagamintą vainiką apibarstyti balta biria pudros smulkumo medžiaga, tuomet vainikas atrodys lyg apsnigtas. Galima pridėti ir kitų Kalėdinių papuošimų, žaisliukų ar švieičiančių girliandų. Tiesa, kitose šalyse daromi ir dar įdomesni vainikai – iškerpamos įvairios formos (delnai, bebrai ir kitos) ir sudedamos vainiko forma. Galima vainiką daryti tiesiog iš dirbtinių, ar net ir tikrų gyvų ar sudžiovintų, gėlių. Dailiai atrodo vainikas, padarytas iš baltų plunksnų. Dar vienas būdas – paimti apvalų ratą ir jį apvynioti įvairiaspalviais vilnoniais siūlais. Tai gera idėja, matkaldedinis vainikas ir labai spalvinga, gražu, ir gana lengva. Tokį vainiką dar reikėtų papuošti gyvomis eglių ar kitų visžalių augalų šakelėmis, medžiaginiais kaspinais, bei mažučiais blizgiais apvaliais žaisliukais.Jaukiai ir romantiškai atrodys vainikas, padarytas iš apvalių mažų žvakučių.

Svajingos Kalėdos – vainikas iš plunksnų. Toks vainikas yra ypatingai elegantiškai, tikrai papuoš jūsų namus. Ko reikia, norint pasigaminti? Norimo skersmens vainiko pagrindo – geriausiai tam tinka putplastis arba porolonas; kad nereikėtų dėlioti kiekvienos plunksnos atskirai, rinkitės gana ilgą su baltom (ar norimos spalvos) plunksnom moterišką šaliką boa; U formos smeigtukų, jie gali būti papuošti gėlėmis; visžalių spygliuočių ar lapuočių vainikas kaledomsšakelių; vielos pjoviklio; labai gerų klijų (galima naudoti ir karštų klijų pistoletą), sidabrinės ar metalo spalvos medžiaginių juostų – viena turėtų būti plati, kita – siaura, galima rinktis ir skirtingų spalvų bei faktūrų; norimų formų iškarpų; vielos; blizgaus ir kaitaliojančio spalvas popieriaus; liniuotės; gebenės lapų; smulkių žiedelių; lapų, nupurkštų sidabrine spalva; Kalėdinių įvairiausių dydžių ir spalvų apvalių žaisliukų – tiesa, jei vainiką darysite iš baltos spalvos, geriausia, kad ir žaisliukai būtų neutralių spalvų – balti, bespalviai (permatomi) arba žydri; bei pakabinimo mechanizmo. Kaip gaminti vainiką? Su U formos smeigtukais pritvirtinkite plunksninį boa prie vainiko pagrindo. Su smeigtukų ar klijų pagalba prie korios nors vainiko dalies tvirtinkite iš pradžių eglių šakeles, po to kaspinus (kaspinus galima dėti vieną ant kito, pavyzdžiui, pagrindui naudokite platų sidabrinės spalvos kaspiną, o ant jo viršaus klijuokite ryškesnės (kad ir mėlynos) spalvos kitos faktūros (skylėtą ar gofruotą) kaspinėlį). Toliau galima prie pagaliukų ar smeigtukų tvirtinti norimas iškarpas ir smeigti į vainiką. Galutinis akcentas – žaisliukai ir ąžuolo lapai.

Šie patarimai tik orientaciniai – galite rinktis pačias įvairiausias medžiagas ir daryti taip, kaip jums gražu.

  3 comments for “Kaip pasigaminti Kalėdinį vainiką?

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *