Šuniuko priežiūra – kaip į namus įleisti naują šunį?

Šuniuko įvaikinimas arba įsigijimas yra svarbus sprendimas, turintis įtakos būsimam namų ūkio ir keturkojo gyvenimui. Jis visada turėtų būti gerai apgalvotas, o namų ūkis ir namiškiai tinkamai pasiruošę.
Pirmosios dienos naujoje aplinkoje ir su naujais žmonėmis šalia jaunam gyvūnui kelia didelį stresą.

Padedame jums išsirinkti geriausią šuniuko patalynę ir atskleidžiame, kaip paruošti patalpas atsižvelgiant į šuniuko poreikius ir elgesį kiekvienu jo vystymosi etapu.

šuniuko priežiūra

Šuniuko priežiūra pirmosiomis savaitėmis naujuose namuose

Kaip minėjome, nauja vieta ir nauji veidai šuniukui gali kelti stresą. Geriausia, kad šuo į naują vietą atvyktų su ankstesnės vietos kvapu išmirkytais daiktais. Tai suteiks jam saugumo jausmą ir leis turėti kažką pažįstamo. Taip pat svarbu aprūpinti šunį maistu, kurį jis gaudavo anksčiau. Šuns pervedimo prie kito maisto procesas turėtų vykti jau po to, kai jis buvo socializuotas naujoje vietoje, nes stresas gali sustiprinti šuns virškinamojo trakto problemas – o maisto pakeitimas tik sustiprins šią reakciją.

Šuniukas turi būti nuramintas ir aprūpintas paklode. Namai turi būti paruošti taip, kad šuniui būtų visiškai saugūs. Visi kabeliai, laidai, aštrūs įrankiai, chemikalai ir nuodingi augalai turi būti pašalinti arba jiems turi būti skirta mažyliui nepasiekiama vieta. Reikėtų nepamiršti, kad jauni šunys labai noriai viską ima į burną, o dantų keitimas dar labiau padidina norą kramtyti. Pravartu uždengti visas skyles ar vietas, į kurias augintinis gali įlįsti ir sunkiai išlįsti ar užstrigti.

Šuniuko kraitelis

Dar prieš atvykstant jauniems šuniukams, būtina įsigyti pritaikyto šunų maistas, guolio, žaislų ir kramtukų. Prireiks vežimėlio šuniukui vežti, pavyzdžiui, pas veterinarą. Šuniuką taip pat reikėtų aprūpinti jo amžiui skirtais tualeto reikmenimis, kad pirmosios maudynės būtų tik malonumas. Namuose neturi trūkti dubenėlių šuns maistui ir vandeniui. Šuo visada turi turėti galimybę prie jų prieiti. Taip pat parinkite šuniui pakinktus arba antkaklį ir tvirtą pavadėlį. Šiuos aksesuarus rinkitės specialiai pagal savo augintinio išmatavimus. Visus reikiamus produktus galite rasti vienoje vietoje – tai gyvūnėlių parduotuvė fera.lt, didžiausias pasirinkimas visada yra internetinėje parduotuvėje, kurioje visus produktus vienu paspaudimu galite gauti iki savo namų durų!

Rinkdamiesi šunų ėdalą nepamirškite, kad pirmaisiais šuns gyvenimo etapais šerkite jį šuniukams skirtais produktais.

Priimdami sprendimą dėl pirmojo šuniuko, turite apsvarstyti galimybę į savo namus įvesti šuns narvą, kuris bus tarsi prieglobstis jūsų šuniui. Būtina iš anksto pripratinti šunį prie narvo ir išbandyti jo reakciją į tokį įtaisą.

Šuniuko priežiūra – auklėjimas ir socializacija

Šuniuko auklėjimas turėtų prasidėti nuo pirmųjų dienų naujuose namuose. Bute turėtų būti vietos šuniukų kilimėliams, kurie yra būtini norint išmokyti šunį švaros. Pirmosiomis gyvenimo savaitėmis šuniukai dar negali visiškai kontroliuoti savo fiziologinių refleksų ir gali nespėti jums pranešti, kada nori nusiraminti. Tokiais atvejais kilimėliai gali tapti švaros namuose gelbėtojais.

Geriausias dresavimo būdas – apdovanoti šunį už bet kokį gerą elgesį. Nerėkaukite ant šuniuko ir jo nebauskite. Daugelyje gyvūnų prekių parduotuvių siūlomi paspaudimo mygtukai, kurie puikiai tinka mokymosi procesui. Papildoma paskata bus mėgstamas šunų maistas, duodamas po mokymo arba jo metu – kaip skanėstas. Be mokymosi įsitaisyti, reikėtų pradėti mokyti pagrindinių komandų – sėsk, pasilik, duok leteną, gulėk.

Per pirmuosius gyvenimo mėnesius formuojasi šuniuko požiūris į visus gyvenimo elementus. Blogi prisiminimai gali neigiamai paveikti vėlesnius paauglystės etapus ir paskatinti nepageidaujamą elgesį. Štai kodėl šuniukų socializacija yra tokia svarbi. Jos metu šuo supažindinamas su garsais, daiktais, eismu, daiktais namuose ir lauke – viskuo, su kuo jaunas šuo teoriškai susidurs ateityje. Prisitaikymo procesas turėtų vykti ramiai, o už kiekvieną ramią reakciją ar nereagavimą (pvz., kai pro šalį važiuoja dviratininkai, automobiliai ar šunys) šuo turėtų būti apdovanojamas. Tam pravers gyvūnų prekių parduotuvė ir joje parduodami dresūros reikmenys.

Šuniuką reikia supažindinti su įvairiais dirgikliais ir, prieš globėjų baimę, palikti vieną namuose. Taip jis supras, kad vienatvė nebūtinai reiškia kažką blogo; be tokios pamokos šuniukas ateityje gali patirti atsiskyrimo nerimą. Tačiau palikti jauną šunį vieną reikėtų palaipsniui, kasdien vis ilginant laiką.

Auginant šuniuką svarbiausi dalykai yra nuoseklumas ir reguliarumas, be to, turite apsirūpinti didele kantrybe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *