Varpinė medlieva

Amelanchier spicata C. Koch.

Vasaržalis krūmas, rečiau iki 6 m aukščio medelis. Lapai ovališki arba kiaušiniški, jaunų apatinė pusė gauruota, vėliau abipus pliki. Žiedai balti, kartais rausvi, trumpose, stačiose kekėse po 6—10. Žydi gegužės mėn. Vaisiai ovališki arba ovališkai rutuliški, 6 —10 mm skersmens, melsvai juodi, miltuoti, su stačiais taurėlapiais viršūnėje, sultingi, saldūs, uogos pavidalo obuolėliai; prinoksta liepos mėn., tačiau ne visi kartu.
Lietuvoje savaime neauga, tačiau rytinėje ir ypač vakarinėje Lietuvos dalyje yra sulaukėjusių, augančių miškuose. Šviesamėgė. Atspari šalčiui, ligoms ir kenkėjams. Dauginasi sėklomis, šakninėmis atžalomis. Vaisiuose yra 6,4—12,4% cukrų, 0,4—1,1% organinių rūgščių, 45,8—98,8 mg % askorbino rūgšties, karotino, vitamino P. Jie valgomi švieži ir perdirbami. Medingi.

Kitame straipsnyje skaitykite kaip auginti ir dauginti medlieva.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

  1 comment for “Varpinė medlieva

  1. Aistė
    2018/02/23 at 13:27

    Varpinė medlieva yra įtraukta į Lietuvos invazinių augalų sąrašą, todėl jos ne tik negalima sodinti ir dauginti, bet ir reikia naikinti tuos augalus, kurie jau auga. Jos daroma žala natūraliai Lietuvos gamtai yra per didelė, kad tokiam augalui būtų leidžiama augti mūsų šalyje, todėl labai tikiuosi, kad Lietuvos gyventojai bus pilietiški ir saugos Lietuvos gamtą neaugindami medlievų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.